Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 25.05.2019 - 00:01

Wah pedál Dunlop JC95B Jerry Cantrell Cry Baby

Společnost Jim Dunlop navázala opět spolupráci s kytaristou kapely Alice In Chains Jerrym Cantrellem a přidala do svého katalogu limitovanou edici kvákadla JC95B Jerry Cantrell Cry Baby. Speciální sběratelská kolekce vychází z předchozího signovaného modelu JC95, od kterého se liší především designem.

Netradiční povrchová úprava šasi v provedení Distressed Black je inspirována barvami obalu šestého studiového alba Alice In Chains Rainier Fog (2018) a grafika pryžového plátu nášlapného pedálu byla převzata z Cantrellova tetování Tribal Orca, kterým si kytarista nechal v roce 2014 vyzdobit pravé předloktí.

Na loňské CD, označované kapelou i hudební kritikou jako pocta stylu grunge, odkazuje i text stejnojmenné skladby Rainier Fog (v pořadí 2. track) natištěný na spodní desce kvákadla, kde najdeme také Cantrellův podpis a plastovou šachtu pro baterii. Pravá strana šasi je vyhrazena pro potenciometr Fine Tune ovlivňující charakter zvuku v pedálové poloze „špičkou dolů“.

Při nastavování této funkce stačí stlačit špičku pedálu dokud neuslyšíte cvaknutí spínače a poté otáčet ovladačem FT – při pohybu ve směru hodinových ručiček dostává zvuk brilantnější a agresivnější témbr, posunem proti směru je tón naopak temnější s méně výraznými výškami.

Při maximální hodnotě parametru Fine Tune udává výrobce hodnoty 1700 až 2070 Hz a v nulové pozici potenciometru se nejvyšší frekvenční pásma pohybují v rozmezí 1050 Hz až 1270 Hz. V poloze heel down (patou dolů) jsou pracovní pásma nízkých středů dána limity 320 až 390 Hz. Stejně jako v případě předlohy JC95 bude i novinka zaštítěná jménem Jerryho Cantrella vyhovovat především hráčům, kteří u kvákadla preferují masivnější projekci s tlustými středy a širším sweepem.

Efekt, jenž se v celosvětové distribuci objeví v počtu 500 kusů, je napájen 9V DC adapterem nebo baterií, elektronický okruh má skutečně mimořádně nízký proudový odběr cca 1 mA a footswitch je zapojen v režimu true bypass. Na českém trhu byla cena modelu Jim Dunlop Cry Baby JC95B nastavena pod hranicí 5 300 Kč.

Tagy Jim Dunlop Jim Dunlop JC95B Jerry Cantrell Cry Baby

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY