Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 19.11.2020 - 00:01

Wah pedál Dunlop Cry Baby Mini 535Q Auto-Return

Kvákadlo typu 535Q, patřící k nejoblíbenějším modelům z klasické řady Jim Dunlop Cry Baby, dostalo před dvěma lety kompaktnějšího sourozence v provedení Mini, které je nyní dostupné také v modifikované verzi nesoucí označení Cry Baby Mini 535Q Auto-Return CBM535A. Už z názvu vyplývá, že novinka je  místo standardního footswitche vybavena funkcí, někdy označovanou také jako „switchless“ nebo „auto-engage“, která automaticky vrací nášlapný pedál do výchozí polohy a zároveň deaktivuje v modu true bypass efektový okruh.

Systém, jehož dlouholetým popularizátorem je především firma Morley, bude vyhovovat hlavně hráčům, kteří dávají přednost jednoduché obsluze bez nutnosti vypínat wah prošlápnutím krajní polohy pedálu, zatímco muzikanti využívající kvákadlo také jako frekvenční filtr nastavený v konstantní pozici nejspíše zvolí klasicky koncipovanou verzi Mini 535Q.

Rotace integrovaného potenciometru je řešena přes standardní ozubený převod, otvor původního footswitche byl zaslepen plastovou krytkou, horní úvrať pedálu jistí dvojice pryžových nástavců a stejně jako předchůdce disponuje CBM535A kvalitní indukční cívkou L02R-red italské značky Fasel, která obdobný model montovala do vintage kvákadel z 60. a 70. let.

Na pravém boku šasi je umístěno tlačítko funkce boost s přiřazeným mini potenciometrem hlasitosti s maximem +16 dB, druhý ovladač slouží k úpravě parametru Q ovlivňujícího průběh filtrační křivky a pracovní frekvence lze volit pomocí přepínače nabízejícího pásma 270 Hz – 1.3 kHz, 320 Hz – 1.65 kHz, 360 Hz – 1.84 kHz, 420 Hz – 2.1 kHz.

Wah pedál Jim Dunlop Cry Baby Mini 535Q Auto-Return CBM535A je díky nevelkým rozměrům 133 x 75 x 65 mm a hmotnosti okolo 400 g ideální volbou do menších pedalboardů, napájení obstarává 9V adapter nebo baterie, která efektu s proudovým odběrem pouhé cca 3 mA vydrží dodávat dostatek energie po dlouhou dobu. Oficiální cena byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 150 dolarů.

Tagy Jim Dunlop Dunlop Cry Baby Mini 535Q Auto-Return

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY