Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Wah Morley George Lynch 20/20 Dragon 2 ze série Immortals

Tradiční americká značka Morley se rozhodla vrátit k dnes už nevyráběnému signovanému kvákadlu Dragon 2 kytaristy kapely Dokken George Lynche inovovaným modelem Immortals Series George Lynch 20/20 Dragon 2. Wah využívá obdobné obvody i funkce jako původní „dvojka“, ale elektronika je tentokrát uložena v mnohem kompaktnějším šasi s upraveným designem a nášlapný pedál je potažen speciální gumou svítící ve tmě, takže pozici efektu snadno a rychle najdete na každém pódiu.

Stejně jako mnoho ostatních produktů z dílen Morley je kvákadlo vybaveno bezspínačovým provozem, kdy k aktivaci či vypnutí wahu stačí pouze položit nebo sundat nohu z pedálu. Oproti řadě konkurenčních modelů není novinka postavena na mechanickém převodu napojenému na potenciometr, ale využívá optický senzor, takže nedochází k opotřebení zmíněné součástky a z toho plynoucích zvukových interferencí.

Pracovní průběh filtrace ctí Lynchovy osobní preference, instalován je ovladač Loudness poskytující až +15 dB boostu, knoflíkem Notch lze nastavit požadované frekvenční pásmo v tzv. stabilním modu a footswitch Wow!, umístěný na levé horní straně bytelně působící základny, slouží k zapnutí dalšího voicingového modu s výrazným soundem a agresivními vokálními podtóny.

Nevýhodou některých kvákadel s automatickou aktivací a deaktivací je nemožnost nastavení funkční pevné polohy pedálu (konstantní filtr) bez toho, aniž by na něm hráč musel mít položenou nohu – tento problém vyřešil Morley přidáním druhého footswitche s označením Wah Lock, zapínajícím funkci Optical Lock emulující režim „Parked Wah“.

Model využitelný s kytarou, baskytarou, klávesami apod. dostal prémiový buffer eliminující případné nedostatky v signálovém řetězci, použito bylo robustní odolné šasi ze za studena válcované oceli, napájení obstarává standardní 9V adapter nebo baterie uložená v plastové šachtě.

Wah pedál Immortals Series George Lynch 20/20 Dragon 2 o rozměrech cca 17.5 x 11.5 x 6.5 cm je nabízen v limitované edici, oficiální cena se v případě americké části trhu pohybuje těsně pod hranicí 200 dolarů. Exkluzivní distribuci zajišťuje společnost Pitbull Audio z kalifornského National City.

Tagy Morley Morley George Lynch 20/20 Dragon 2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY