Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Vzpomínkový snare ddrum Vinnie Paul

Vincent Paul Abbott (11. 3. 1964 – 22. 6. 2018), bubeník heavy metalových kapel Pantera, Damage Plan nebo Hellyah, známý v hudební branži jako Vinnie Paul, byl v průběhu let postupně továrním hráčem značek Tama, Remo a Pearl, ale v roce 2008 se rozhodl přejít pod křídla firmy ddrum. Výrobce, v jehož stáji strávil Paul závěrečné desetiletí své kariéry, se opět vrací k jeho poslední pódiové soupravě speciální edicí bubínku s označením Vinnie Paul 8x14 Signature Series Snare (VP SD 8X14 DRGN LTD).

Snare, jenž je vyráběn v limitované reissue sérii, má stěny o síle 8 mm lepené z osmi vrstev severoamerického javoru, dodávajícího zvuku potřebný atak a čitelnost. Vinnie Paul často upřednostňoval rozměrnější bubny poskytující objemnější tón, čemuž odpovídá i osmipalcová hloubka bubínku se standardním čtrnáctipalcovým průměrem.

Na rozdíl od originální edice je snare osazen oboustrannými kruhovými mušlemi pro 2 x 10 ladicích šroubů, kombinovaných s tlakově litými ráfky, zvyšujícími stabilitu a poskytujícími průrazný zvuk při herní technice rim shot. Hardware včetně struníkové mechaniky je krytý vrstvou chromu a hrany korpusu jsou frézovány v úhlech 45 (vnitřní) respektive 30 (vnější) stupňů.

Zmíněná úprava hran optimalizuje přenos vibrací, navyšuje výsledný sustain a má pozitivní dopad na obsah harmonických složek. Bubínek je obut do blan značky Evans a vizuální stránku umocňuje působivá fólie Delmar s dračím motivem a kulatým kovovým emblémem s Vinnieho podobiznou a podpisem.

Oficiální cena signovaného snare ddrum Vinnie Paul 8x14 v provedení Dragon Wrap byla v případě amerického trhu nastavena těsně pod hranicí 500 dolarů. Součástí dodávky je také luxusní polstrované převozní pouzdro ze syntetické kůže, vybavené kromě madla a masivních zipů také nastavitelným ramenním popruhem.

Tagy ddrum ddrum Vinnie Paul snare

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY