Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Snare ddrum Dominion Standard a Dominion Ash

Původně švédská firma ddrum, která se v minulých letech etablovala na hudebním trhu především elektronickými trigger systémy a pod značkou Clavia také klávesami Nord, představila na začátku letošního roku inovovanou edici bicích souprav ze série Dominion, do níž výrobce nyní zařadil také dvojici bubínků s označením Dominion Standard a Dominion Ash.

Snare Dominion Standard má korpus lepený z osmi vrstev břízy, rezonanci, výrazný atak i stabilitu ladění zajišťují hrany frézované v úhlu 45 stupňů a blány Remo sedí pod třikrát ohýbanými ráfky o síle 2.3 mm. Bubínek je dostupný v rozměru 13 x 7 palců s 16 (2x8) ladicími šrouby, stylovými mušlemi a spolehlivou firemní mechanikou.

Dominion Standard s hřejivým a frekvenčně vyrovnaným tónem je nabízen ve čtyřech barevných odstínech Brushed Blue, Midnight Black, Red Sparkle a Silver Sparkle, jejichž vrstva je nanesena na finální povrchové fólii. Oficiální cena se v případě americké části trhu pohybuje pod hranicí 120 dolarů.

Kolekce bubínků Dominion Ash je na výběr ve variantách 13 x 7 nebo 5.5 x 14 palců, z nichž první disponuje podobně jako verze Standard osmi ladicími šrouby, zatímco u snare s větším průměrem byl použit ladicí systém 2x10 a obě provedení jsou osazena litými ráfky.

Základ korpusu tvoří opět osm vrstev břízy, kterou tentokrát doplňuje vnější plát ze speciálně lakovaného jasanu zvýrazňující jeho typickou kresbu. Bubínky dostaly transparentní úpravy Green Burst, Gloss Natural, Red Burst, Transparent Black a cena byla nastavena okolo 230 dolarů.

Nové snare ze série Dominion 2020 jsou vyráběny v čínské pobočce firmy ddrum a uživatel tak dostane za velmi vstřícnou cenu flexibilní nástroj s poctivou konstrukcí i zvukem, jenž svou práci zastane jak při cvičení, tak i studiové či koncertní činnosti. Přiložená videa demonstrují konstrukci a zvuk kompletních kitů z edicí Dominion Standard a Ash.

Tagy ddrum ddrum Dominion Standard ddrum Dominion Ash

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY