Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

NIO Percussion Pad od ddrum

Firma ddrum představila flexibilní NIO Percussion Pad s funkcemi plně vybavené elektronické bicí soupravy. Díky rozměrným citlivých padů, téměř nekonečným zvukovým možnostem, jednoduchému ovládání a v neposlední řadě i široké  konektivitě se tento model může stát ideálním doplňkem akustických či elektronických bicích setů. Využijete jej při domácím cvičení, živých vystoupeních i studiové práci, samozřejmostí je looper, MIDI komunikace, efekty, import samplů atd.

NIO disponuje devíti izolovanými gumovými pady a dodává se s 30 továrními presety různých kitů, včetně pěti sad řady ddrum, 20 uživatelskými sety a více než šesti stovkami vestavěných zvuků. Navíc máte možnost využít 512 MB paměti pro nahrání vlastních samplů bicích sad, zvuků nebo smyček prostřednictvím USB portu. Pro další rozšíření vašich tvůrčích možností má NIO dva vestavěné triggerové vstupy, které vám umožní využívat externí bicí triggery nebo pady.

Mezi dvojicí rotačních ovladačů pro nastavení hlasitosti a rychlé přepínání mezi soupravami a zvuky je umístěn červeně zbarvený displej a tlačítka Click / Record umožňují cvičit s metronomem nebo ukládat vlastní party, pro které je připraveno paměťové úložiště s dostatečnou kapacitou 512 MB.

Nahrávací jednotka je kompatibilní s audio formátem WAV v rozlišení 16-bit/48 kHz, pro každý kit lze využít třípásmový ekvalizer, reverb a limiter, zatímco u jednotlivých padů je možno aktivovat tuning, muffling nebo pan control. Pro lepší orientaci v pódiových podmínkách dostala tlačítka na hlavním panelu podsvícení a spodní strana šasi je uzpůsobena pro uchycení na různé typy stojanů.

Konektivitu tvoří pedálové zdířky F1, FS 2, stejný počet dvouzónových triggeringových vstupů Trig 1/2, Trig 3/4, porty USB-A a USB-B, DIN konektory MIDI In / Out, stereofonní minijackový Aux In, dva hlavní L/R výstupy s přiřazeným potenciometrem hlasitosti a sluchátkový vstup včetně adapteru jack/minijack. Napájení řeší standardní DC zdroj. Cena ddrum Percussion Padu se na americkém trhu pohybuje těsně pod hranicí 400 dolarů.

Tagy ddrum ddrum NIO Percussion Pad

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY