Přejít k hlavnímu obsahu
Steven Wilson
Steven Wilson
redakce -

Vzpomeneš si, kdy jsi dostal svoji první kytaru?

Žádný muzikant určitě nezapomene na den, kdy vzal poprvé do ruky kytaru a opřel se do strun. Jak na takový moment ale vzpomínají hrdinové rocku, jazzu, blues nebo metalu, pro které se tenhle nástroj stal součástí jejich osobnosti? O tom se můžete dočíst právě tady! A protože jsme Frontmana rozjeli třináctého, seriál bude mít nejmíň třináct dílů.

Steven Wilson (Porcupine Tree): Na druhý pokus

"Když mi bylo šest let, koupili mi rodiče klasickou kytaru s nylonovými strunami, abych se na ni začal učit. Ani si nepamatuju, co to bylo za značku. Nenáviděl jsem lekce, po šesti týdnech jsem to vzdal a ukryl kytaru na půdu, kde ležela čtyři roky. Když jsem zjistil, že vášnivě miluju hudbu, znovu jsem se k ní vrátil."

Mark Hosking (Karnivool): Jen to nejlepší

"Pocházím z velmi muzikální rodiny. Začínal jsem nejdřív na bicí, pak na piano a nakonec na kytaru - to mi bylo 12 let. Hrál jsem na tátovu Maton Wildcat, jichž bylo vyrobeno jen 4 tisíce kusů. Byl to vražedný nástroj, já na ní ale něco podělal a můj táta mi ji už nepůjčil! Tak jsem si musel pořídit svoji vlastní. První byla Fender Squier – vyměnil jsem na ní snímače i celou elektroniku. Od té doby jsem vyzkoušel Fender Stratocaster a pak PRS Custom 24, na kterou hraju dosud, devět nebo deset let."

Pepper Keenan (Down, ex-Corrosion of Conformity): Malá krádež nevadí

"Můj dobrý přítel Pat The Rat se snažil zdrhnout před policajty na motorce, ale stálo ho to život… S kamarádem jsme se vplížili do jeho domu a já si vzal jeho kytaru, protože na ni nikdo nehrál. A tak jsem se na ní začal ve třinácti učit. Byla to kopie Sears Les Paul, kterou jsem si přestříkal do černého provedení."

Max Cavalera (Soulfly, Cavalera Conspiracy, ex-Sepultura): Zrcadlová kytara

"Moje první akustika patřila tátovi. Měl rád italské písničky. Pracoval totiž na italské ambasádě v Brazílii a kdykoli ve volném čase ji hned popadl a zpíval. Zemřel v roce 1979, když mi bylo devět let. V jedenácti jsem pak našel jeho kytaru a tenkrát jsem byl zblázněný do Kiss. Paul Stanley měl na kytaře přidělaný takový skla, tak jsem se rozhodl ho napodobit. Rozbil jsem zrcadlo a kousky skla jsem nalepil na kytaru – to jsem fakt neměl dělat!"

Zdroj: MusicRadar

Max Cavalera Mark Hosking (Karnivool), foto: Kane Hibberd Pepper Keenan
Tagy První kytara humor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY