Přejít k hlavnímu obsahu
Matej Kolak v klipu Torn Damn Soul
Matej Kolak v klipu Torn Damn Soul
Matej Kolak - Čt, 21.12.2017 - 16:30

Vytvořit hit je opravdu velmi těžké

Už odmalička poslouchám hudbu, a čím jsem starší, tím víc u ní trávím času. Vždy alespoň 2-3 hodiny denně. Došlo mi ale, že jsem nikdy nebyl zrovna fanouškem české hudby. A proč? Sám vlastně ani pořádně nevím. Přijde mi, že české hudbě chybí různorodost a TO něco, co se úplně nedá popsat slovy. Neříkám, že česká hudební scéna je špatná, ale spíše sterilní. Čeká na nějaké to oživení.

Je mi 18, a tak jsem zlatou éru rocku nezažil, ale i přesto bych se chtěl věnovat právě tomuto stylu. Rock je plný energie, není tak ponurý. Myslím, že právě ponurost je trend současné hudby. Snažím se psát vlastní texty a velmi často sklouznu k deprimujícím textům. Proč? Podle mě je mnohem snazší napsat smutnou písničku než veselou. Můj debutový singl Torn Damn Soul je nástřelem hudby, které bych se chtěl věnovat. První písnička je sice anglicky, ale další by měly být česky. Chci se soustředit na hudbu v Česku a časem možná zabrousit i do světa.

V blízké době bych se chtěl soustředit na zpěv. Jak zdokonalování hlasu, tak se pomalu ale jistě připravovat na koncerty. Nejdůležitější je pro mě tvorba nové hudby. Na živá vystoupení nemám dost písniček, a tak tvořím. Zatím ve formě singlů, ze kterých, doufám, jednoho krásného dne vzejde album.

Rád poslouchám klasiku jako Foo Fighters, The rembrandts, Pink Floyd, Pearl Jam, Red Hot Chili Peppers a spoustu dalších. Z české scény asi jen skupinu Lucie. Snažím se poslouchat co největší spektrum hudby přes pop, rock až rap. Myslím, že je důležité, aby se člověk vyznal i v jiných hudebních stylech než jen v tom, kterému se věnuje.

Zároveň se od ostatních interpretů mohu naučit, a to jak od těch, které uznávám a líbí se mi jejich hudba, tak i od těch, které moc neposlouchám. Myslím, že je důležité mít k tvorbě každého určitou pokoru a respekt, protože vytvořit hit je opravdu velmi těžké. Obdivuji každého, komu se to povedlo. Mě samotného k tomuto cíli čeká velmi dlouhá cesta, která si myslím, že s mými ambicemi, vytříbeným vkusem a perfekcionismem bude opravdu náročná.

Tagy komunita Matej jak napsat hit

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Chtěl bych změnit sterilní hudební průmysl, který v Čechách máme.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY