Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Výroční fuzz EHX Double Anniversary Big Muff Pi: vyprodán za 69 minut

U příležitosti padesáti let existence zkreslovacího okruhu Ram's Head a také 55. narozenin slavného fuzzu Big Muff se neworská legenda Electro Harmonix rozhodla fanouškům nabídnout limitovanou edici tohoto pedálu, nesoucí označení EHX Double Anniversary Big Muff Pi. Speciální série v třpytivě zlatém laku, čítající celkem 555 kusů, se ale na pultech obchodů příliš neohřála – zájemci výroční verzi vykoupili během rekordních 69 minut.

U verze Double Anniversary se EHX po dlouhé době vrátil k velkému šasi, ukrývajícímu zmíněný obvod Violet Ram's Head, nabízí klasický zvuk fuzzu ze sedmdesátých let. Efekt je dodáván v luxusně působícím sametovém obalu s dřevěným pouzdrem evokujícím Big Muffy, které licenčně v průběhu devadesátých let vyráběla firma Sovtek. Fottswitch je zapojen v režimu true bypass, každý pedál má laserem vypálené výr. číslo, součástí je samozřejmě certifikace a další doplňky.

I když je fuzz Double Anniversary Big Muff Pi už oficiálně vyprodán, firma vyhradila jeden exemplář pro soutěž Mucho Muff, v níž mohou muzikanti tento sběratelský efekt vyhrát, a to společně s dalšími 15 typy fuzzů Big Muff, jež Electro Harmonix v současnosti vyrábí. Podmínky soutěže, jejíž přihlašovací termín končí 29. února, najdete zde.

Tagy Electro Harmonix

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY