Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Výroční drive Darkglass Microtubes B7K a footswitch Ampeg AFS2

Basový distortion Microtubes B7K letos slaví deset let existence a firma Darglass Electronics toto kulaté výročí připomíná speciální sérií Microtubes B7K „10th Anniversary“ Limited Edition. Pedál, který stál u zrodu dnes už celosvětově etablované značky dostal minimalistický design s černým obsidiánovým lakem a bude dodáván ve stylovém dřevěném boxu. Novinku oznámila také společnost Ampeg, která uvedla na trh footswitch AFS2.

„Model Microtubes B7K, jenž změnil naše životy i zvuk baskytary, jak ho známe, nyní překročil první dekádu své existence,“ říká zakladatel společnosti Darkglass Douglas Castro. „Inovativní zkreslení, které okamžitě přijali hudebníci po celém světě, nyní představuje základ tónu většiny produktů Darkglass, po němž následovalo desetiletí vývoje nových modelů.“

„Tato limitovaná edice je oslavou pedálu, který nás nastartoval – je to pocta každému baskytaristovi, jenž uvěřil v budoucnost nového soundu, a zároveň určitá forma ocenění neuvěřitelné podpory a loajality, které se nám od našich skromných začátků dostává.“

Stejně jako klasická verze disponuje i výroční edice aktivními čtyřpásmovými korekcemi, ovladači gainu, hlasitosti a blendu, včetně páčkových přepínačů Grunt a Attack, upravující množství nízkých a vysokých frekvencí. Popisky u potenciometrů a spínačů nahradily ikony, hlavní footswitch je zapojen v režimu true bypass. Kromě standardního vstupu a výstupu zde najdeme linkový XLR DI konektor s odepínáním uzemnění a paralelní výstup. Evropská cena limitované série Microtubes B7K „10th Anniversary“ se pohybuje okolo 350 eur.

Nový přepínač Ampeg AFS2 nabízí dvojici footswitchů s přiřazenými modrými diodami a jeden stereofonní výstup. Robustní switch, vyrobený z ocelového plechu, je kompatibilní s jakýmkoliv zesilovačem řady SVT a komby či aparáty ze sérií Ampeg BA a Rockett Bass. Podle typu zesilovače je AFS2 schopen spínat funkce Mute, EQ nebo SGT. Za cenu cca 40 dolarů dostane uživatel i kvalitní třímetrový TRS kabel opatřený rovným a lomeným jackem.

Tagy Darkglass ampeg Darkglass Microtubes B7K Ampeg AFS2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY