Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 14.11.2019 - 00:01

Vokální procesor Zoom V6

Segmentu podlahových procesorů a multiefektů určených pro zpěv dosud vévodily především značky Boss, TC Helicon nebo Digitech. Tuto hegemonii se rozhodla narušit firma Zoom, která uvádí na trh model Zoom V6 Vocal Processor s řadou praktických funkcí, expression pedálem, efekty studiové kvality a speciálně koncipovaným mikrofonem SGV-6 Shotgun, jehož konstrukce eliminuje okolní ruchy, což v pódiových podmínkách přispívá k čitelnosti pěveckého partu.

Přehledně navržený hlavní panel je rozdělen do tří sekcí Voice, Harmony, Effects s přidělenými footswitchi a další trojice nášlapných přepínačů je vyhrazena pro pohyb v bankách a ovládání looperu s kapacitou záznamu 3:30 min. Vestavěný formant pedál umožňuje měnit parametry v reálném čase, o zvoleném presetu informuje jednoduchý displej, uživatel má rychlý přístup k nastavení kompresoru nebo celkové hlasitosti a nechybí Enhancer optimalizující vstupní signál.

Sekce Voice obsahuje kromě řady rejstříků jako např. Talkbox, Octaver, Robot, Unison či Vocoder, také funkci Pitch Correct s mody Key a Chromatic usměrňujícími ladění podle zvolené tóniny či noty. Navíc knoflíkem Adjust lze zvolit jak rychle bude daná změna probíhat a jak výrazný bude výsledný efekt.

Na rotační spínač Key je navázána i jednotka Harmony, která je na základě tóniny a příbuzných intervalů schopna vytvořit dva doprovodné hlasy. Efektová sekce obsahuje reverby, delaye, zkreslení, modulace a méně tradiční efekty Telephone nebo Beat Box. Kromě 40 továrních přednastavených kombinací pojme banka 100 uživatelských presetů a součástí výbavy je zvuková USB karta pracující s rozlišením 16/24/32-bit, 44.1 kHz.

Na čelní straně šasi je umístěn mikrofonní XLR vstup s phantomovým napájením, jackový výstup Effect Control, USB port, minijacková sluchátková zdířka s potenciometrem hlasitosti a linkový audio XLR výstup s odepínatelným uzemněním. Napájení obstarává 9V adapter, USB port nebo čtveřice tužkových AA baterií s průměrnou výdrží 3.5 hodiny nepřetržitého provozu.

Cena setu, sestávajícího z multiefektu Zoom V6, mikrofonu SGV-6 Shotgun a 9V adapteru AD-16 AC, se na českém trhu pohybuje pod hranicí 9 500 Kč. Jako doplňkové příslušenství výrobce nabízí také převozní brašnu CBR-16, expression pedál FP02M atd.

Tagy Zoom Zoom V6
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY