Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 02.11.2019 - 12:00

Victory RK100 Richie Kotzen Custom Limited Edition

Firma Victory vyrobila pro Richieho Kotzena v roce 2017 celolampový zesilovač RK50 v kompaktní „lunch box“ verzi, kterou nyní doplňuje stowattový model RK100 Richie Kotzen CLE. U zrodu speciální limitované edice stál opět designer Martin Kidd, jenž pro tohoto kytaristu v minulosti navrhoval také signované aparáty z produkce britské butikové značky Cornford.

Vstupní obvod preampu s trojicí lamp 12AX7 a dvoukanálovou koncepcí je navázán na třípolohový páčkový přepínač, který kromě kanálů Bright a Normal umožňuje aktivovat společný režim Both. Dané řešení je v podstatě obdoba jumpingu známého ze „čtyřdírových“ Marshallů, takže hráč má k dispozici tři základní zvuky, ovšem stejně jako u Super Leadů zde bohužel není možnost jejich přepnutí pomocí externího footswitche.

Kanály Bright i Normal jsou vybaveny nezávislými ovladači Volume (míra gainu) a povytažením knoflíku (Pull Bright) první jmenované větve dochází k posílení projekce vyšších středů. Společné čtyřpásmové korekce doplňuje potenciometr celkové hlasitosti Master Volume.

Koncový zesilovač s max. výkonem 100 W lze osadit čtyřmi elektronkami EL34 nebo typem 6L6 a díky třípolohovému páčkovému spínači standby (zde pod názvem Preheat) jsou na výběr polohy High – plný výkon 100 W nebo Low – snížení na hodnotu 30 W, což uvítají především kytaristé využívající komprimaci vytaveného koncového stupně.

Zadní strana je vyhrazena síťovému spínači, pětici repro výstupů pro kabinety s impedancemi 4/8/16/2x8/2x16 Ohm, sendu/returnu sériové efektové smyčky s vypínačem a najdeme zde také potenciometr a tři bajonetové zdířky sloužící k nastavení biasu koncových lamp. Za krytem je uschován další switch pro volbu typu elektronek (EL34/6L6).

Ručně kompletovaný Victory RK100 Richie Kotzen Custom Limited Edition s designem ve stylu aparátů z 60. let se na trh dostane v sérii čítající pouhých 20 kusů. Oficiální cena novinky byla nastavena na 1 999 liber (cca 2 240 eur / 58 000 Kč).

Tagy Victory Victory RK100 Richie Kotzen Custom Limited Edition
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY