Přejít k hlavnímu obsahu
Z kapely Vanua2 by měl Radim Hladík radost. | Foto: archiv kapely
Z kapely Vanua2 by měl Radim Hladík radost. | Foto: archiv kapely
redakce -

Vanua2 pomohl producent Enthic, desku pokřtí Adam Jánošík a Ivan Hlas

Čerstvě vydané debutové album Vanua2 dostalo název podle stejnojmenného singlu Two Of Us, v němž si se zpívajícím frontmanem Yannickem Tevim střihla duet zpěvačka Zofie Dares z kapely Mydy. Na nahrávce se producentsky podílel frontman The Atavists Adam Krofian, Boris Carloff, Steve Walsh a mladý producent Enthic. Album kapela pokřtí už 5. dubna společně s hosty na svém koncertu v pražském Lucerna Music Baru.

Kapela Vanua2 vznikla před pěti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha a bubeník Vašek Zima, kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou doposud působil také kytarista Roman Helcl (November 2nd), který se podílel na nahrání alba, ale nyní sestavu opouští.

Vanua2 se plně opírá o autorskou tvorbu z dílny frontmana Yannicka Teviho a na nahrávkách spolupracuje s domácími i zahraničními producenty. V největší míře se na produkci desky podílel mladý producent Enthic, díky jehož práci prošly písně Vanua2 velkou změnou a přiblížily se více k modernímu soundu.

„S Vojtěchem Říhou a s Yannickem Tevim jsem se poprvé setkal na songwritting campu v době covidové. Původně měli pracovat s jiným producentem, který se ale kvůli tehdejším bezpečnostním opatřením nedostavil. Kluci zaklepali na dveře mého někdejšího studia s dotazem, zda bych si na ně neudělal trochu času. V podvečer už jsme měli hotový základ k tracku Two Of Us s hostující zpěvačkou Zofii Dares (Mydy), který vyšel loni na jaře společně s klipem jako pilotní singl, podle nějž se jmenuje celé album,“ popisuje začátek spolupráce Enthic.

Vanua2 své debutové album Two Of Us slavnostně pokřtí ve středu 5. dubna při svém pražském koncertu v Lucerna Music Baru. Kapelu v roli hostujících kytaristů doplní Adam Krofian, Vít Kopecký a Jakub Večeřa, kteří na podiu zastoupí Romana Helcla. Tím ale výčet hostů zdaleka nekončí. Pozvání na pódium přijal také perkusista Michito Sanchez, který se podílel na nepřeberném množství nahrávek nejzvučnějších světových jmen jako jsou třeba Rolling Stones nebo Aretha Franklin.

Mezi hosty se na místě dále objeví zpěvačka Aneta Hollandrová a bývalý člen sestavy – klávesista Vítek Beneš. Kmotry alba budou Adam Jánošík a Ivan Hlas. Celý večer zahájí předkapela STAYJ kombinující indie rock, jazz a pop. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.

Tagy Vanua2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY