Přejít k hlavnímu obsahu
Bezprostředně po happeningu na hradbách vystoupí anglický kytarový mág Matt Woosey | Foto: archiv Pavla Ondrůje
Bezprostředně po happeningu na hradbách vystoupí anglický kytarový mág Matt Woosey | Foto: archiv Pavla Ondrůje
redakce -

V Přerově chtějí pokořit rekord 143 hrajících kytaristů na jednom místě

Pokořit rekord z roku 2019, kdy se na hradbách v Přerově sjelo celkem 143 kytaristů, chtějí organizátoři už šestého ročníku vyhlášené exhibice. Letošní pokus o překonání kytarového rekordu se uskuteční v neděli 1. května po obědě. Už nyní můžete cvičit skladby od Jimiho Hendrixe, Deep Purple nebo Boba Dylana.

Za kytarovým rekordem stojí Pavel Ondrůj z Nadační fondu Blues nad Bečvou. Ten se s tímto typem akce před lety setkal v polské Wroclawi, kde se na společném happeningu každoročně na prvního máje sjíždí několik tisíc muzikantů. O rekord se ale ve stejném termínu pokoušejí i v jiných evropských městech, například v Madridu.

Pokud se chcete účastnit rekordu, můžete se hlásit na adrese www.bluesnadbecvou.cz. Najdete tam akordy, noty a tabulatury plánovaných skladeb, které na hradbách zazní. Letošní výběr písní, stejně jako i v předchozích letech, nabídne žánrovou pestrost, a to jak od zahraničních, tak i domácích interpretů. „Doufám, že kytaristé začnou brzy cvičit skladby, abychom se opět sešli v předcovidovém hojném počtu a mohli trhnout další rekord,“ těší se organizátor akce Pavel Ondrůj. 

Bezprostředně po prvomájovém shromáždění co nejvíce hráčů na strunné nástroje na hradbách (sraz je plánován ve 12.30 hodin) vystoupí anglický kytarový mág Matt Woosey. Je hudebníkem, skladatelem a zpěvákem, hraje na akustickou kytaru, elektrickou kytaru i bicí. Na českém turné ho doprovodí kapela The BladderStones.

Plánované skladby:

Hey Joe – Jimi Hendrix

Soldier Of Fortune – Deep Purple

Vítr to ví  (Blowin In The Wind) – Bob Dylan / Ivo Fischer

Válka je vůl – Synkopy 61

Řekni, kde ty kytky jsou – Pete Seeger / Jiřina Fikejzová

All You Need Is Love – John Lennon / Paul McCartney

Tagy Kytarový rekord

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY