Přejít k hlavnímu obsahu
Další rekord na obzoru | Foto: Bohumil Kratochvíl
Další rekord na obzoru | Foto: Bohumil Kratochvíl
redakce -

Kytarový rekord s příchutí nové vlny a punku, pojďte se na něm podílet

Nemáte ještě tip na prvního máje? Udělejte si výlet do Přerova. V letošním roce si připomínáme půl století od skonu velké kytarové legendy Jimiho Hendrixe. Přijďte na něj zavzpomínat na 4. ročník Kytarového rekordu.

„Pocta Hendrixovi a Ivanu Královi – takový je podtitul letošního Kytarového rekordu. Příznivci veškerých strunných nástrojů si dají již počtvrté dostaveníčko na přerovských hradbách. V letošním roce jsme se rozhodli nejen pro poctu Hendrixovi, ale chceme vzdát hold také nedávno zesnulému Ivanu Královi. Účastníci si tak společně zahrají i jejich skladby,“ popsal letošní ročník organizátor akce Pavel Ondrůj z Přerova. Zkrátka prý nepřijdou ani příznivci punku a nové vlny, protože přesně tyto příchutě budou letos taky přimíchány.

Akci pořádají v pátek na prvního máje 2020 na přerovských hradbách Kulturní a informační služby města Přerova ve spolupráci s Nadačním fondem Blues nad Bečvou. „Po loňském úspěšném zařazení kytarového  workshopu letos opět všem hráčům nabízíme, že se mohou zdarma zúčastnit workshopu pod vedením známého českého kytaristy a lektora Tomislava Zvardoně. Chceme tak kytaristy a potenciální účastníky rekordu opět namotivovat k většímu zájmu o akci,“ doplnil Ondrůj. Podaří se při prvomájovém hraní na hradbách překonat loňských 143 hráčů na kytaru, kteří uhodili do strun naráz v jeden okamžik? Nebo bude pokořena dokonce magická hranice dvou set účastníků?

Pokus o rekord startuje ve 14 hodin, zmíněný workshop mu bude předcházet. „Vyzýváme tímto všechny hudebníky a milovníky akordů, aby sundali své kytary z hřebíků a přišli si za námi hromadně zahrát. Čím víc nás bude, tím lépe,“ apeluje organizátor akce, který se s nápadem na hromadný kytarový rekord inspiroval v sousedním Polsku, kde se místním kytaristům podařilo přizvat ke společnému hraní tisíce milovníků strun.

Jaké skladby na letošek máte nacvičit?

Zazní celkem šest skladeb, vedle anglických opět i české: Should I stay or should I go – The Clash, Sen – Lucie, Smells like teen spirit – Nirvana, Mám svůj stín – Ivan Král a Blues pro tebe – Jiří Suchý. „Hendrixovka Hey Joe zůstává jako nosná skladba všech ročníků z předchozích let,“ uzavírá Ondrůj, jemuž se inspirací k pořádání Kytarového rekordu v Přerově stala již 17. rokem probíhající pocta Jimi Hendrixovi v polské Wroclawi.

Sraz zájemců o workshop bude v 11 hodin. Ostatní kytaristé, kteří se chtějí zapojit do rekordu, přijdou ve 12.30 hodin. Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím webu www.bluesnadbecvou.cz. Na tomto místě najdete i akordy, noty a tabulatury plánovaných skladeb.

Tagy Kytarový rekord Jimi Hendrix Ivan Král

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY