Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

V čínské továrně byly zabaveny stovky padělků známých značek

Číňané jsou mistry v padělání výrobků tradičních značek a tohoto trendu nebyl samozřejmě ušetřen ani segment hudebních nástrojů a audio příslušenství. Jedním z příkladů specifického způsobu podnikání je i společnost Soundpu (Voxpu) Electronics Equipment, která byla v dubnu minulého roku pokutována za nedovolenou výrobu klonů bezdrátových mikrofonů Shure.

Vedení firmy sice požadovanou částku vyplatilo, ale výrobce přesto pokračoval ve svých praktikách, což potvrdila říjnová policejní razie v továrně sídlící ve městě Enping. Inspektoři na místě zabavili stovky mikrofonů, výkonových zesilovačů, sluchátek, kompresorů, konzolí a dalšího studiového vybavení, kopírujícího převážně produkty značek Shure, Sennheiser, Yamaha a Harman Audio.

Nález obrovského množství padělků tak nyní přiměl konkurenční firmy ke spolupráci a zmiňovaní výrobci podali na společnost Soundpu (Voxpu) Electronics Equipment hromadnou žalobu. Ovšem vzhledem k rozsáhlému čínskému trhu a mnohdy laxnímu přístupu tamní státní správy, bude vyhraný soudní spor pouze kapkou v moři.

Příklady některých nelegálních kopií mikrofonů či sluchátek Shure nebo Sennheiser a jejich srovnání s originály najdete na přiložených videích.

Tagy Shure Sennheiser Yamaha Harman Audio

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY