Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - St, 12.05.2021 - 17:45

Uzávěrka soutěže Jazzfruit klepe na dveře, finále proběhne na lodi

Už podvanácté se organizátoři soutěže Jazzfruit, fungující pod festivalem Mladí ladí jazz, vydali hledat nadějné hudební talenty. Zájemci se mohou hlásit do neděle 16. května, vítěz letošního ročníku si zahraje v Paříži i na některém domácím velkém festivalu a všichni finalisté obdrží také voucher od Kytary.cz. Celému finálovému triu se pak dostane dlouhodobé profesionální péče, která jim pomůže se startem domácí i zahraniční kariéry.

Odborná porota, ve které zasednou hudebníci Sára Vondrášková aka Never Sol a Michael Krásný i šéfredaktor Frontmana Zdeněk Neusar vybere po uzávěrce tři kapely, které se utkají o první místo. Finále pak proběhne 30. května naživo na palubě lodi na Vltavě, z níž poběží streamy na YouTube a Facebooku. O výběru vítěze mají příležitost vedle poroty rozhodnout i fanoušci v online hlasování.

Hostem finálového koncertu bude kapela -123min. Mezi vítězi a finalisty minulých ročníků najdeme například Igora Ochepovského, kapely Jay Delver, 2in2out nebo Silva Šírová Sextet.

Podrobné podmínky soutěže Jazzfruit najdete na www.mladiladijazz.cz/jazzfruit.

„Cílem soutěže Jazzfruit je všestranná a dlouhodobá podpora talentovaných muzikantů, kteří náš život budou obohacovat hudbou, která přináší radost a umí se přenést i přes zavřené hranice i dveře koncertních sálů,” říká za organizátory Jan Gregar, ředitel festivalu Mladí ladí jazz.

Všichni finalisté získají kromě zmíněných voucherů od týmu Mladí ladí jazz všestrannou podporu pro přípravu kvalitní profesionální kariéry, například pomoc s profesionálním zpracováním presskitu, technického rideru a dalších nutných podkladů klíčových pro budoucí úspěšný booking a hladký průběh samotného vystoupení a také speciální workshopy s podporou hudební kanceláře SoundCzech.

Hudebníci, kteří splňují podmínky soutěže, musí do uzávěrky 16. května 2021 poslat nejméně dvě hudební nahrávky a další materiály dle propozic. Mohou se přihlásit i kapely, které v předchozích ročnících v Jazzfruitu soutěžily, ale nevyhrály. Podmínku české národnosti a věk do 35 let musí splňovat nejméně 75 % kapely, v případě dua 50 %.

Festival Mladí ladí jazz pravidelně nabízí koncerty hudebníků, kteří se nebojí bořit zažité jazzové škatulky a otevírají je nejrůznějším hudebním žánrům. Loni mimo jiné realizoval koncert na festivalu Praha Září a v rámci Mladí ladí dětem vytvořil originální a půvabnou edukační videosérii Hudební cesta světem s Oranem Etkinem, Martou Kloučkovou a jejich hosty.

Tagy Jazzfruit Mladí Ladí Jazz SoundCzech

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY