Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Úspěšný kurz Pavla Kučery pokračuje, naučte se používat DAW

Mít nahrávací studio přímo ve svém počítači? Ano! Říká se mu Digital Audio Workstation, zkráceně DAW. V dnešní době jsou programy na tak vysoké úrovni, že na nich lze natočit i alba jako Thriller nebo Master Of Puppets. Vše záleží pouze na schopnostech toho, kdo je používá. A proto se Kytary.cz spolu s Pavlem Kučerou rozhodli pro vás na 3. prosince 2022 připravit intenzivní kurz, kde se naučíte základy a rozšíříte své současné znalosti používání DAW.

Co všechno se bude na kurzu dít?

Budete nahrávat živé nástroje či vokály do audio stop a rovnou je editovat, ovládat mixážní pult, pracovat s virtuálními nástroji, zkrotit MIDI zápis v tzv. „piano roll“ a používat základní zvukové efekty jako jsou kompresor, reverb, delay či distortion. Nezáleží na tom, zda upřednostňujete Ableton Live, Garageband, Logic Pro X, Studio One, Cubase, FL Studio či jiné DAW, tyto základy jsou totiž pro všechny programy stejné. Dozvíte se, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých programů a který z nich je pro vaše účely nejvhodnější.

Kurzem vás povede zkušený Pavel Kučera, který je mimo jiné hudební producent vydávající pod jménem Bull In China a autor řady remixů pro interprety jako Tata Bojs, The Prostitutes, Boris Carloff, Ladyhawke aj. vytvořených pod hlavičkou projeku The Fakes. Hudební tvorbou v DAW se zabývá už od konce 90. let a do současnosti si prošel používáním hned několika z nich (mj. Cubase, Ableton Live, Studio One, Logic Pro X). Můžete ho znát také jako moderátora podcastu Studiotime pro Kytary.cz, který je přímo zaměřený na studiové a nahrávací technologie nebo jako moderátora hudební talkshow On Air.

Akce se bude konat 3. prosince 2022 od 10 do 16 hodin v prostorách Kytary.cz v Praze-Modřanech. Nezapomeňte si přinést svůj laptop s vlastní verzí nainstalovaného DAW (může se jednat i o jejich bezplatné verze, například Ableton Lite, Garage Band nebo Studio One Prime) a sluchátka! Vše ostatní už pro vás bude na místě k dispozici.

Přihlášku na kurz zašlete na email: pavel.kucera@email.com a nezapomeňte do ní napsat i název DAW. Cena kurzu je 2500 korun a informace o platbě vám budou zaslány na váš mail. Svou účast můžete potvrdit také na FB události.

Tagy Pavel Kučera

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY