Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 26.08.2020 - 00:01

USB mikrofony Elgato Wave:1 a Wave:3 s technologií firmy Lewitt

Původně německá značka Elgato patřící v současné době pod koncern Corsair Components, uvedla na trh své vůbec první mikrofony nesoucí označení Wave:1 a Wave:3, které byly vyvinuty ve spolupráci s rakouskou firmou Lewitt. Profesionální USB-C modely jsou kompatibilní s aplikací Wave Link (Mac i Windows), fungující jako pokročilý mixer s možností ovládání dalších osmi zdrojů audia.

Rakouský Lewitt má významný podíl také na vzniku integrované proprietární technologie Clipguard, navázané na vstupní obvod a průběžně analyzující hladinu signálu. Pokud systém zaznamená extrémní špičku, jenž by mohla způsobit přebuzení, zvuk je přesměrován na sekundární signálovou cestu s nižší hlasitostí. Celý proces je autonomní a nabízí tvůrcům obsahu za všech podmínek čistý a transparentní záznam, aniž by museli neustále sledovat a upravovat vstupní úrovně.

Software Wave Link přemění mikrofon na audio hub, pomocí intuitivního rozhraní může kombinovat šest kanálů (vstup mikrofonu, Music, Game, SFX, Voice Chat, Browser) a výsledný mix poslat na dva nezávislé výstupy Local a Stream, což zásadně zjednodušuje správu zvukových stop během živých přenosů, podcastů, telekonferencí, tvorby videí na YouTube apod. Aplikace poskytuje i plnou integraci s platformou Elgato Stream Deck.

Oba mikrofony disponují převodníky s rozlišením 24-bit 48 kHz (Wave: 3 až 96 kHz), základem je kondenzátorová kapsle o průměru 17 mm s kardioidní směrovou charakteristikou, frekvenční odezva se pohybuje v rozmezí 70 Hz – 20 kHz, SPL činí 120 dB (s aktivovaným Clipguardem až 140 dB) a dynamický rozsah je dán hodnotou 95 dB. Flexibilitu navyšuje interní pop filtr a přepínatelný low cut filtr, pomáhající odstraňovat nízkofrekvenční interference.

Verze Wave:1 s korpusem o rozměrech 141 x 66 x 40 mm a hmotností 245 g je vybavena ovladačem hlasitosti s funkcí Mute, zatímco model Wave:3 se kromě rozměrů 153 x 66 x 40 mm, váhy 280 g a už zmíněné vyšší frekvence převodníků odlišuje kapacitním senzorem, jenž při lehkém dotyku ztlumí signál, a multifunkčním voličem řídícím hlasitost, vstupní gain a poměr mezi mikrofonní a PC audio větví.

Oficiální evropská cena USB-C modelu Elgato Wave:1 byla nastavena okolo 140 eur, provedení Wave:3 vyjde na cca 170 eur. Součástí balení je desktopový stojánek, adapter pro úchytné rameno a USB-C kabel. Dokoupit lze externí pop filtr s duální kovovou síťkou, robustní shockmount a další periferie.

Tagy Elgato Elgato Wave:1 Elgato Wave:3
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY