Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 02.10.2018 - 00:01

USB mikrofon Blue Yeti Nano

Kalifornská společnost Blue Microphones, která je od letošního roku součástí koncernu Logitech, vyvinula za více než 20 let existence řadu mikrofonů včetně bestselleru své třídy, kondenzátorového USB modelu Yeti. Na identické platformě je postaven také nejnovější přírůstek Yeti Nano určený především pro podcasting, YouTube produkci, Skype apod.

Mikrofon o velikosti 10.9 x 9.6 x 21.1 cm (včetně stojánku) je osazen dvojicí kondenzátorových kapslí s průměrem 14 mm a k výběru jsou dvě směrové charakteristiky (kardioda + omni). Novinka s USB 5V napájení a odběrem cca 150 mA využívá 24-bit/48kHz převodníky, disponuje frekvenmčním rozsahem 20 Hz až 20 kHz a max. hodnota SPL se pohybuje na hranici 120dB.

Sluchátkový výstup pro monitoring s nulovou latencí je napojen na integrovaný zesilovač s výkonem 130 mW, impedancí 16 ohmů, zkreslením signálu THD: 0.009 % a frekvenční odezvou v rozmezí 15Hz až 22kHz. Kromě potenciometru výstupní hlasitosti sluchátek je mikrofon vybaven i funkcí Mute.

USB mikrofon Blue Yeti Nano je typu plug ’n play, takže k jeho zprovoznění není třeba instalovat žádné ovladače, funguje s rozhraními USB 1.1/2.0/3.0, výrobce zaručuje kompatibilitu se systémy Windows (7,8,10) i Mac (10.10 a vyšší) a pro ovládání nebo případný update firmwaru je připravena firemní aplikace Blue Sherpa.

Malý Yeti je sice primárně inzerován jako podcastingový model, nicméně jeho použití je mnohem širší, protože zvládá také snímání el+ak. kytar, houslí, piana, bubnů a dalších nástrojů. Oficiální cena pro americký trh byla nastavena na 99.99 dolaru včetně stojanu, adapteru a USB kabelu.

Tagy mikrofon usb mikrofon Blue Yeti Nano
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY