Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 24.10.2022 - 00:01

USB karta AMS Neve 88M

Společnost AMS Neve přichází na trh s modelem 88M, představujícím z pohledu výrobce první zvukovou USB kartu s dvojicí mikrofonních předzesilovačů a stejně řešeným transformátorovým systémem jako jeho vlajkové velkoformátové konzole 88RS. To znamená, že i kompaktní verze 88M bude schopna přenést do domácích či mobilních studií legendárního zvuk klasických etalonů používaných ve špičkově vybavených nahrávacích komplexech, jakými jsou např. profesionální studia AIR, Abbey Road či Capitol Studios.

Rozhraní (10 x in / 10 x out) je vybaveno dvojicí analogových kanálů (mic/line/inst) s kombinovanými vstupy Neutrik, které mají přiřazeny ovladače gainu, tlačítka fantomového napájení +48 V a pět informačních diod. Pravá část hlavního panelu je vyhrazena pro potenciometr monitoringu s nulovou latencí, sluchátkový konektor s vlastní hlasitostí a diodové ukazatele cest Dir, Mix, DAW a Mono Mix.

Oba XLR/TRS vstupy jsou napájeny transformátorem Marinair, což všem zdrojům signálu poskytuje analogovou razanci, čistotu a přirozený projev. Ke zmíněným kanálů patří i nezávislé jackové inserty send / return, umístěné na zadní straně robustního šasi, kde najdeme také dvojici TRS výstupů, port USB-B 3.0 a In/Out konektory Toslink pro komunikaci s digitálními sytémy ADAT (8 x in/out).

Maximální gain mikrofonních vstupů dosahuje hodnoty 68 dB, dynamické rozpětí je dáno limitem 110 dB a frekvenční odezva činí 20 Hz – 20 kHz. Ovladač monitoringové úrovně má střední polohu nastavenou na -12 dB pod maximem pro ideální úroveň studiového poslechu, použity byly komponenty nadstandardní kvality a převodníky pracují s rozlišením až 24-bit/192 kHz.

Zvuková karta AMS Neve 88M o rozměrech 182 x 76 x 203 mm a hmotnosti 1.68 kg, vyráběná v anglické centrále značky, je napájena přes USB (cca 900 mA), oficiální cena  se v případě evropského trhu pohybuje okolo hranice 1250 eur včetně USB kabelu.

Tagy AMS Neve AMS Neve 88M

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY