Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 14.07.2020 - 00:01

Profesionální mikrofonní preamp AMS Neve 1073 OPX

Slavný mikrofonní předzesilovač 1073 z dílny konstruktéra Ruperta Nevea letos slaví půlstoletí existence, což se firma AMS Neve rozhodla připomenout speciálním modelem 1073 OPX. Novinka ve dvourackovém formátu využívá originální obvody z původní verze 1073 a díky hybridní analog-digital koncepci přidává moderní prvky včetně volitelného zásuvného USB I/O modulu, osazeného převodníky pracujícími s rozlišením 24-bit/192 kHz.

1073 OPX lze použít jako klasický preamp s nulovou latencí nebo jako samostatně fungující zvukovou kartu a k dispozici je i rozhraní Dante. Největší devizou modelu je samozřejmě jedinečná tonální kvalita včetně schopnosti dodat nahrávce hřejivý témbr, jemné harmonické zkreslení a potřebnou průraznost v pásmu nižších středů.

Mikrofonní předzesilovač se špičkovými transformátory Marinair, dálkovým obousměrným ovládáním parametrů a automatickou funkcí Total Recall, nabízí osm kanálů s XLR/TRS vstupy, D-sub konektorem, přepínači Mic/Line/DI, tlačítky FNT, high-pass filtry (80 Hz) a potenciometry gainu s přiřazenými displeji. Volit je možno phantomové napájení +48 V, skokový útlum -25 dB, otáčení fáze nebo impedanční Hi/Lo korekci vstupních obvodů v hodnotách 300 Ohm / 1.3 kOhm.

Zadní strana šasi je vyhrazena pro dvojici monitoringových XLR vstupů, stejný počet výstupů, konektor CMMS CTL zajišťující připojení ovladače, zdířky vstupů Line I/P a Mic I/P (DB-25), identicky koncipované výstupy O/P, zdířku napajače, čtveřici DIN spínačů připravených pro další update a slot zmíněné zvukové karty, která nabízí USB-B port, ethernetové konektory Dante (Pri/Sec), World Clock a tlačítko měnící celkový headroom v hodnotách +18, +24, +26 dBu.

Oficiální cena samotného preampu AMS Neve 1073 OPX s kvalitní sluchátkovou jednotkou, multifunkčními ovladači gainu, rozměry 484 x 89 x 360 mm a hmotností 7.8 kg byla nastavena na 3695 dolarů, A-D/D-A modul s kartou zvládající protokol Dante pro aplikace Audio-over-IP vyjde na 995 dolarů a kompletní set lze pořídit za 4295 dolarů.

Tagy AMS Neve AMS Neve 1073 OPX
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY