Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 14.12.2016 - 00:01

Univerzální MIDI kontroler Arturia MiniLab MKII

Tři roky po premiéře MIDI kontroleru MiniLab přichází firma Arturia s inovovaným modelem MiniLab MKII, který je stejně jako předchozí varianta navržen pro použití v malých domácích studiích, kde má každý čtvereční centimetr místa cenu zlata nebo jako mobilní ovládací centrála pro virtuální nástroje a nahrávací software.

Odolnému a vkusně navrženému šasi dominuje pětadvacetidílná klávesnice s 16-ti MIDI kanály a nad ní najdeme 8 trojbarevně podsvícených multifunkčních padů s dynamickou citlivostí a horní řada 16-ti potenciometrů (dva jsou přepínatelné pro širší editaci) slouží k pohodlnému ovládání vybraných parametrů a funkcí plug-inu nebo DAW.

Levá strana hlavního panelu je vyhrazena dvěma obdélníkovým dotykovým senzorům pro pitch bending a modulaci, dvojici tlačítek pro pohyb v oktávách, Shiftem volíme MIDI presety a kanály a Pad 1-8/9-16 přepíná mezi dvěma bankami padů. Čelní strana je osazena jackovým vstupem sustain pedálu a konektorem USB/B 2.0.

K Arturii je dodáván nahrávací software Ableton Live Lite včetně licence k balíku Analog Lab Lite obsahující stovky klávesových presetů z cenami ověnčené Arturia V Collection 5 včetně ikonických modelů Minimoog V, Moog Modular V, CS-80V, ARP2600 V, Prophet V, Jupiter 8-V, sekvenceru nebo arpeggiatoru a výrobce přidal také UVI Grand Piano Model D přinášející zvuk slavného piana Steinway. Arturia MiniLab MKII by se na pultech evropských obchodů měla objevit v průběhu prosince za cenu pohybující se pod hranicí 100 Euro.

Tagy arturia Arturia MiniLab MKII midi

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY