Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Unikátní ride 20“ Vintage Armand Zildjian Personal Collection

Společnost Zildjian, jejíž kořeny sahají do první poloviny 17. století, letos slaví 100 let od narození Armanda Zildjiana (18. 2. 1921 – 26. 12. 2002), který tuto značku vyrábějící špičkové činely po dlouhou dobu vedl a zasloužil se o její rozkvět. Kulaté výročí firma připomíná úzkou sérií skutečně raritních činelů 20“ Vintage Armand Zildjian Personal Collection, které byly vyrobeny malým týmem řemeslníků mezi lety 1940 a 1950 v původní továrně v Quincy.

Do distribuce výrobce poslal pouhé dvě stovky kousků, z nichž 100 je určeno pro americký trh a stejný počet byl vyhrazen pro zbytek světa. Ručně vybírané činely pocházejí z Armandovy osobní sbírky, jejíž základ je v rodině Zildjianů předáván z generace na generaci. Sbírka byla zpočátku uložena v trezoru továrny v Quincy a poté přemístěna do rodinného sejfu. V daném případě se jedná o vůbec první edici ze soukromé kolekce, kterou se Zildjian rozhodl uvést na trh.

Každý dvacetipalcový ride je unikátní exemplář, jehož sběratelská hodnota v budoucnu samozřejmě poroste, takže někteří hráči si výroční raritu pořídíli zároveň jako investiční kus. O významu, jaký této sérii značka přikládá, svědčí také příslušenství sestávající ze speciálního robustního kufru Calzone, páru ochranných rukavic pro bezpečnou manipulaci, limitované edice paliček Armand Zildjian, podepsané číslované certifikace a knihy o Armandu Zildjianovi.

Jeden z minimálně 70 let starých ridů Zildjian 20“ Vintage Armand Zildjian Personal Collection je k dispozici i na českém trhu, kde se jeho cena pohybuje pod hranicí 45000 Kč, včetně zmíněných doplňků. Stejně jako ostatní činely ze soukromé firemní sbírky nese i tento kousek všechny vizuální a zvukové vlastnosti excelentního vintage ridu, jenž stál u zrodu legendární řady A.

Cady Zildjian, ředitel společnosti Avedis Zildjian Company, doprovodil uvedení trezorové edice VAZPC na trh slovy: „Můj dědeček by letos v únoru měl 100 let. Jeho vášeň, energie a láska k vytváření zvuku a tvorbě činelů i nadále řídí naši vizi. Armandovo dědictví je stále živé a naše rodina je nadšená, že může jako oslavu stoletého milníku sdílet s bubenickou komunitou tyto ručně vybírané činely z jeho osobní sbírky, které jsou součástí historie Zildjianu.“

Tagy Zildjian Zidjian 20“ Vintage Armand Zildjian Personal Collection

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY