Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 18.11.2019 - 00:01

Trojice výročních modelů PRS 35th Anniversary Custom 24

Firma Paul Reed Smith oslaví v příštím roce 35 let své existence, což se marylandský výrobce rozhodl připomenout trojicí výročních modelů 35th Anniversary Custom 24. Patrně nejslavnější typ el. kytary z dílen PRS je v tomto případě zastoupen nástroji 35th Anniversary Custom 24 z luxusní kolekce Core, 35th Anniversary S2 Custom 24 a také cenově přívětivější verzí 35th Anniversary SE Custom 24, která se na trh dostane v limitované řadě čítající 3 500 kusů.

Vlajková loď PRS 35th Anniversary Custom 24 Core je osazena dvojicí humbuckerů 85/15 ovládaných třípolohovým přepínačem, potenciometrem hlasitosti, tónovou clonou a dvojicí páčkových mini switchů rozepínajících cívky snímačů. Korpus z výběrového mahagonu doplněného horní deskou z fládrovaného javoru je kombinován s mahgonovým krkem, u něhož jsou na výběr profily Pattern Regular nebo Pattern Thin.

Palisandrový hmatník s tradičními polohovými značkami ve tvaru ptáků nese 24 jumbo pražců, hardware sestává z firemního vibrata GEN III z lisované oceli a ladění obstarávají uzamykatelné strojky Phase III LT s rondely z imitace kosti. V základu bude k dispozici 18 barevných variací a dalších 10 odstínů je vyhrazeno pro nadstandardní provedení Artist, zahrnující také exotické materiály, speciální pouzdro apod.

PRS 35th Anniversary S2 Custom 24 je vybaven humbuckery typu 85/15 "S", javorový top má oproti variantě Core méně výraznou kresbu, pro krk byl zvolen profil Pattern Regular, tunery jsou celokovové a ke kytaře v barvách Burnt Amber Burst, Dark Cherry Sunburst, Elephant Gray, Faded Blue Smokeburst, McCarty Sunburst, Scarlet Red nebo Whale Blue bude dodáváno polstrované pouzdro.

Javorová klenutá deska mahagonového těla je v případě PRS 35th Anniversary SE Custom 24 polepena dvěma pláty javorové dýhy s plamínkovým vzorem, krk má subtilnější profil Wide Thin a intarzie palisandrového hmatníku jsou vyrobeny z abalonu. Zvuk přenáší dva humbuckery TCI "S", niklovaný hardware tvoří klasické PRS vibrato a firemní strojky bez uzamykatelného systému. Kytara bude dodávána v decentní transparentní úpravě Black Gold Burst, součástí dodávky je polstrovaný gig bag.

Výroční modely řady PRS 35th Anniversary s příslušným gravírováním na krytce šroubu krkové výztuhy by měly na evropský trh dorazit s následujícími cenovkami: PRS 35th Anniversary Custom 24 – cca 4 300 eur, PRS 35th Anniversary S2 Custom 24 – cca 2 000 eur a PRS 35th Anniversary SE Custom 24 – cca 1 000 eur.

Tagy PRS Paul Reed Smith PRS 35th Anniversary Custom 24
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY