Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 13.09.2022 - 00:01

Trojice signovaných kytar Schecter Rob Scallon

Kytarista, skladatel a populární youtuber Rob Scallon ukončil spolupráci s firmou Chapman Guitars a přešel jako tovární hráč ke značce Schecter, která mu postavila rovnou tři signované modely. Novinky s označením Schecter C-1, C-7 Mutiscale, C-8 Multiscale Rob Scallon sdílejí identickou základní konstrukci, materiály, elektroniku i hardware a liší se počtem strun (6, 7, 8), délkou menzury a také způsobem usazení pražců.

Základ tvoří průchozí krk opatřený C-profilem a lepený ze tří kusů mahagonu, vyztuženého kromě klasického nastavitelného „truss rodu“ také karbonovými pláty, k němuž jsou připevněna korpusová křídla z lehkého bahenního jasanu. Ebenový hmatník nese 24 masivních jumbo pražců, kulaté poziční reverzní značky od oktávové pozice výše a ořech ze směsi Graph Tech XL Black Tusq.

Hardware v matném černém provedení sestává z pevné kobylky Hisphot Hardtail s uchycením strun skrz tělo a uzamykatelných ladicích strojků Grip-Lock od stejného výrobce. Zvuk přenáší dvojice humbuckerů Schecter Diamond '78 Rob Scallon ovládaných třípolohovým páčkovým switchem, společnou hlasitostí a tónovou clonou se zabudovaným push/pull rozepínáním cívek obou snímačů.

Hlavní konstrukční rozdíly mezi danými modely

C-1 RS – radius hmatníku 14 palců, šířka nultého pražce 42 mm, menzura 25.5 palců
C-7 Multiscale RS – radius hmatníku 16 palců, šířka nultého pražce 48 mm, duální menzura 25.5 – 26.5 palců, kompenzované vějířovitě usazené pražce i ořech, šikmo instalované snímače
C-8 Multiscale RS – radius hmatníku 20 palců, šířka nultého pražce 54 mm, duální menzura 25.5 – 27 palců, kompenzované vějířovitě usazené pražce i ořech, šikmo instalované snímače

Oficiální americké ceny podpisových kytar řady Schecter Rob Scallon v decentní transparentní úpravě Satin Dark Roast se pohybují v následujících relacích: C-1 RS cca 1300 dolarů, C-7 Multiscale RS cca 1500 dolarů, C-8 Multiscale RS cca 1600 dolarů. K nástrojům je dodáváno pevné pouzdro typu 620 SGR-1C C-Shape a k dispozici jsou standardní i levoruká provedení.

Tagy Schecter Schecter Rob Scallon

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY