Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Trojice nových LP modelů řady Type G od Solar Guitars

Mladá značka Solar Guitars, za kterou stojí populární švédský metalový kytarista a youtuber Ola Englund, se specializuje na moderně koncipované nástroje mířící především na hráče razantnějších stylů. Z nastaveného směru nevybočuje ani trojice nových modelů GC2.6TB, GC1.6T-FAB a GC1.6C ze série Type G, sdružující kytary, které téměř beze zbytku splňují označení „Les Paul na steroidech“.

Společným jmenovatelem šestistrunných verzí jsou lepené krky se subtilním C-profilem a ergonomickým spojem, ebenové hmatníky o radiusu 350 mm nesoucí 24 masivních super jumbo pražců (nerezová ocel nebo nikl), luminiscenční boční poziční značky, ozdobné logo na oktávové poloze, grafitový nultý pražec a reverzní hlavice s jednořadými strojky s převodem 18:1.

Všechny modely s menzurou 24.75 palců a korpusem inspirovaným nestárnoucími tvary Gibsonu Les Paul využívají dvojici humbuckerů Seymour Duncan Solar (N/B) ovládaných třípolohovým páčkovým přepínačem, samostatnými hlasitostmi s push/pull spínačem pro sériový/paralelní mod a společnou tónovou clonou.

Jednotlivé varianty se odlišují druhem dřeva použitým ke stavbě těla a krku, typem hardwaru, barevným provedením a několika dalšími prvky. Specifické vlastnosti zmíněných nástrojů jsou následující:

Solar GC2.6TB – korpus z bahenního jasanu, javorový krk, struník stopbar, kobylka tune-o-matic TonePros, černý hardware, barva Trans Black Matte, oficiální evropská cena: 799 eur.

Solar GC1.6T-FAB – korpus z mahagonu v kombinaci s žíhaným javorovým topem (dýha), mahagonový krk, struník stopbar, kobylka tune-o-matic TonePros, zlatý hardware včetně kovových krytů snímačů, lemování hran hlavice, uzamykatelné strojky, barva Flame Solar Amber Burst, oficiální evropská cena: 899 eur.

Solar GC1.6C – olšový korpus, javorový krk, pevná kobylka EverTune F-type s precizním pružinovým samodolaďovacím systémem, černý hardware, lemování hran hlavice, uzamykatelné strojky, barva Carbon Black Matte, oficiální evropská cena: 999 eur.

Tagy Solar Guitars Solar Guitars Type G

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY