Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 15.08.2020 - 00:01

Trojice nových efektů od One Control

One Control, japonský výrobce efektů, switcherů a aparátů, uvedl na trh tři nové pedály zastoupené modely Pale Blue Compressor, Dyna Red Distortion 4K a Blackberry Bass Overdrive. Kolekce, která má na rozdíl od miniverzí řady BJFe standardní rozměry, byla vyvíjena ve spolupráci se švédským designerem a zakladatelem butikové firmy BJFE Björnem Juhlem, jenž stál také u zrodu úspěšné finské značky Mad Professor.

Pale Blue Compressor disponuje v tomto efektovém segmentu trochu překvapivě třípásmovými korekcemi, standardními ovladači Volume, Comp a také potenciometrem Blend, jenž umožňuje plynulé nastavení poměru mezi originálním a komprimovaným signálem. Krabička je vybavena inteligentním obvodem automaticky upravujícím parametry attack/decay a díky chytře navrženému hlavnímu obvodu osazenému kvalitními součástkami netrpí efekt přehnaným šumem, takže jej lze bez problémů kombinovat i s high-gainovými drivy.

Flexibilní zkreslení Dyna Red Distortion 4K nabízí organický tón, který se podle slov výrobce dobře pojí se vstupní sekcí a charakterem aparátů Fender, Vox i Marshall. Kromě potenciometrů Volume, Drive, Treble se na výsledném soundu výrazně podílí ovladač Presence, jehož přítomnost se také částečně otiskla v názvu modelu (4K). Distortion evokuje raný zvuk Eddieho Van Halena, vytvářený pomocí vytaveného Super Leadu a napěťového korektoru Variac.

Blackberry Bass Overdrive je založen na drivu Baby Blue Overdrive, ale na rozdíl od předlohy je novinka kromě ovladačů Volume, Drive, Depth vybavena i potenciometrem Body ovlivňujícím výraznost středových pásem důležitých pro prosazení zvuku baskytary v kapelovém mixu. Efekt je sice primárně určen basistům, ale svou práci zastane také v kombinaci se sedmi či osmistrunnou kytarou nebo razantně podladěnými nástroji.

Společným jmenovatelem této efektové série je hliníkové šasi o rozměrech 46 x 113 x 64 mm, hmotnost cca 300 g, nízký proudový odběr, footswitch zapojený v režimu true bypass a napájení prostřednictvím adapteru s rozsahem 7 až 15 V. Evropské ceny by se měly pohybovat okolo hranice 200 eur.

Tagy One Control One Control Pale Blue Compressor One Control Dyna Red Distortion 4K One Control Blackberry Bass Overdrive
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY