Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Třípásmové studiové monitory Kali Audio IN-8 2nd Wave

Společnost Kali Audio uvedla na trh druhou generaci oblíbených studiových monitorů IN-8, nesoucí označení IN-8 2nd Wave. Základní koncepce i design inovované série zůstávají do značné míry nezměněny, ale výrobce přišel s několika významnými vylepšeními, včetně nižšího šumu, vyšší hladiny SPL nebo podstatně menšího zkreslení. Obdobné modifikace zahrnuje mimochodem i dříve představená edice IN-5, která byla součástí projektu „2nd Wave“ od samého počátku.

Stejně jako předchůdce disponuje model IN-8 2nd Wave osmipalcovým basovým wooferem a koaxiálním čtyřpalcovým středovým měničem s centrálním tweeterem. Ovšem úpravou prošly membrány reproduktorů s menší masou materiálu, což zvyšuje jejich účinnost a vede ke konzistentnějšímu a přesnějšímu projevu.

Trojice koncových Class D zesilovačů nabízí celkový výkon 140 W, rozdělený na 60 W/ basy, 40 W/středy a 40 W/výšky. Moduly power ampů byly upraveny a výsledkem je snížení šumu o neuvěřitelných 12 dB. Frekvenční odezva se pohybuje v rozmezí 37 Hz – 25 kHz / -10 dB, maximální hranice SPL se posunula na 117 dB a zkreslení signálu se pohybuje pod úrovní 0.3 % (nad 400 Hz).

Inovace se dočkala také DSP jednotka umožňující plynulejší vysokofrekvenční ladění a firma implementovala nový preset optimalizující projev monitorů při horizontálním uložení. Samozřejmostí je dvojice crossoverů laděných na pásmech 280 Hz a 2.8 kHz, podání nejnižších frekvencí posiluje čelní bassreflex, konektivita sestává ze symetrických XLR/TRS vstupů plus RCA konektoru a kromě potenciometru hlasitosti (-∞/+6 dB) najdeme na zadní straně šasi osm malých DIP switchů pro ekvalizační předvolby a aktivaci RCA zdířky.

Aktivní třípásmové nearfieldy Kali Audio IN-8 2nd Wave o rozměrech 451 x 285 x 254 mm a hmotnosti 10.4 kg představují podle řady názorů špičku v dané kategorii studiových monitorů, pozitivním faktem také je, že kalifornská značka nastavila cenu vylepšeného modelu na identickou částku jako v případě starší varianty IN-8. Na evropském trhu lze monitor pořídit za cca 400 eur/kus.

Tagy Kali Audio Kali Audio IN-8 2nd Wave

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY