Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 17.12.2015 - 00:01

Tříhumbuckerový PRS 20th Anniversary Private Stock

Společnost Paul Reed Smith připomíná dvacetileté výročí programu Privat Stock, do kterého patří excelentní nástroje vyrobené z těch nejlepších dostupných materiálů, limitovanou sérií modelu PRS 20th Anniversary Private Stock. Na vývoji spolupracoval i sám majitel firmy P. R. Smith, jenž se při návrhu tohoto nástroje nechal inspirovat speciálem PRS Golden Eagle, postaveným pro Howarda Leesea, člena kapel Heart, The Paul Rodgers Band a Bad Company.

Podobně jako u Golden Eaglu došlo i u novinky ke změně síly korpusu a topu - základ těla z afrického ribbonu je oproti modelům Custom o 3 mm silnější a horní deska, skládající se ze dvou kusů fládrovaného javoru, byla ztenčena o 15 mm. Další změnou je zkrácení menzury z pro PRS tradičních 25 palců na délku 24.6 palce, což je velmi blízko rozměru používaného Gibsonem (24.75 palce).

Lepený mahagonový krk s profilem Pattern je osazen hmatníkem z madagaskarského palisandru a tento druh exotického dřeva najdeme i na hlavě nástroje a na krytce šroubu táhla pro nastavení průhybu krku. Hrany hmatníku s 22 pražci jsou zdobeny javorovou výložkou a na intarzie polohových značek byla použita pravá perleť v kombinaci s abalonem.

Mechaniku tvoří masivní vibrato Private Stock Gen 3 s uzamykatelnými kameny, jenž je ke korpusu ukotveno šesti šrouby a zamykatelné ladicí strojky PRS Phase III LT s pozlacenými rondely. Kytara je vybavena třemi humbuckery - krkovým Narrow 408 Bass, kobylkovým Narrow 408 Treble a prostředním snímačem Narrowfield s rozměry na rozhraní singlu a humbuckeru. K ovládání slouží dvojice potenciometrů pro hlasitost a tónovou clonu plus nožový pětipolohový přepínač.

Limitovaná edice modelu PRS 20th Anniversary Private Stock bude čítat pouze 40 exemplářů doplněných luxusním pevným pouzdrem v černém tolexu a cena tohoto špičkového nástroje není bohužel zrovna lidová - pokud byste uvažovali o jeho pořízení, tak si připravte více než 11 000 Euro. Ovšem kvalitou zpracování, použitím exkluzivních a tím pádem i velmi drahých materiálů včetně zlata a také množstvím času, který kytaráři z Private Stocku každému kousku věnují, se tyto řadí nástroje do vysoké cenové kategorie celkem oprávněně.

Tagy PRS
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY