Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 04.09.2022 - 08:00

Tři oblíbené pedály Stevea Vaie

Kytarový čaroděj Steve Vai ve svém současném pódiovém gearu využívá kombinaci klasických pedálů s rackovým procesorem Fractal Audio Axe-FX III, ale při nahrávání sáhne také po jiných efektech. Kromě pedalboardových stálic jako je např. jeho signovaný wah Morley nebo duální overdrive Ibanez Jemini, osazený obvody ve stylu Tube Sreameru TS 9 a distortionu Boss DS-1, najdeme ve Vaiově rozsáhlé sbírce také slavný Mu-Tron Bi-Phase, efekty značek MXR, Sobbat, různé vintage flangery a modulace, digitální delay Boss DD-7, standardní kvákadlo Jim Dunlop Cry Baby atd.

Na prvním přiloženém videu z YouTube série Pedalpocalypse prezentuje Steve Vai zvuk zmíněného zkreslení, delaye i wahu, další dva záznamy (epizoda 01 a 02) přibližují efektové kolekce amerického fusion hráče, skladatele či producenta Joshe Smithe a skvělého britského bluesrockového kytaristy Scotta Mc Keona.

Tagy Steve Vai Josh Smith Scott McKeon

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY