Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Tranzistorové kombo Fender Frontman 20G

Kompaktní tranzistorová komba Fender řady Frontman, určená především k domácímu cvičení, mají poměrně dlouhou historii, za niž se v portfoliu výrobce vystřídalo několik modelů. Zatím poslední přírůstek do této kolekce, která řadě kytaristů připomíná jejich první vážnější seznámení s nástrojem, představuje verze Fender Frontman 20G. Hlavními přednostmi daného modelu je přímočaré ovládání, tradiční zvuk ve stylu značky a v neposlední řadě i cena.

Hlavní panel dvoukanálového komba, jehož design evokuje klasické aparáty Fender „Blackface“, nabízí potenciometr hlasitosti pro čistou větev, gain plus hlasitost zkresleného kanálu, aktivovatelného tlačítkem Drive Select, a společné pasivní korekce basů, středů a výšek.

Kromě nástrojového vstupu a síťového kolébkového spínače s červenou diodou zde mají své místo také dva stereofonní minijackové konektory pro sluchátka a Aux In, sloužící k připojení externího audio zdroje, takže cvičit lze jak potichu, tak i s nahrávkami oblíbených kapel. Koncový zesilovač poskytuje maximální výkon 20 W a je napojen na osmipalcový reproduktor Fender Special Design s impedancí 8 ohmů.

Kombo s ochrannou síťkou ve stylu Silver-Strand, kovovými rohy a skeletem potaženým černým strukturovaným vinylem má uzavřenou konstrukci, která vylepšuje dynamiku výsledného zvuku. Stěny šasi jsou vyrobeny z 19 mm silných dřevotřískových desek a potěšitelné je, že napájení nebylo řešeno adapterem, ale standardním transformátorem připojeným na síť pomocí odnímatelného kabelu. Model disponuje rozměry 31.5 x 33.65 x 18.1 cm a váží cca 6.8 kg.

Oficiální česká cena prostorově nenáročného komba Fender Frontman 20G, které oproti různým digitálním modelům s multiefektovou sekcí nebo bezdrátovým Bluetooth modulem dává přednost jednoduché koncepci podpořené klasickým zvukem, se pohybuje okolo poměrně přívětivé hranice 3000 Kč.

Tagy Fender Fender Frontman 20G

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY