Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 15.10.2019 - 00:01

Tranzistorové kombo Fender Champion 100XL

Nabídka kytarových komb Fender z finančně dostupné série Champion se rozrůstá o stowattový model Champion 100XL. Dvoukanálový tranzistorový aparát s dvojicí dvanáctipalcových custom reproduktorů Celestion kombinuje tranzistorovou signálovou cestu s digitální efektovou sekcí a představuje novou vlajkovou loď této edice.

Čistý kanál s dvoupásmovými korekcemi, hlasitostí a ovladači FX Level/FX Select pro výběr a nastavení výraznosti několika typů delaye, reverbu, chorusu, flangeru, tremola, vibrata a touch-wah filtrace, poskytuje velmi muzikální zvuk vycházející ze slavného celolampového vintage modelu „blackface“ Twin.

Zkreslená větev s gainem, hlasitostí, třípásmovým ekvalizerem a identickými ovladači druhé efektové jednotky je navíc vybavena dalším rotačním přepínačem Voice, volícím režimy Clean, Crunch, British, Metal v celkem 16 rejstřících inspirovaných převážně klasickými zesilovači Fender, Vox nebo Marshall.

Zmíněný spínač umožňuje zařadit před vstupní okruh také integrovaný kompresor, overdrive, distortion nebo octaver, což zásadním způsobem navyšuje zvukovou paletu komba. Rychlost modulace a čas delaye lze u obou kanálů navíc editovat pomocí samostatných tlačítek tap tempa.

Kromě nástrojového vstupu je do čelního panelu usazen konektor footswitche, minijackové zdířky pro Aux In či sluchátka a další efekty je možno zapojit do sendu/returnu sériové efektové smyčky. Stěny skříně o rozměrech 48.5 x 66 x 26 cm jsou vyrobeny z MDF (7 vrstev) a koncový zesilovač s max. výkonem 100 W je připojen k dvojici reproduktorů Celestion G12N-60 „Midnight 60“.

Kombo Fender Champion 100XL 2x12 v černém provedení „ Black on Black“ je už dostupné na českém trhu, kde se jeho cena pohybuje těsně pod hranicí 8 600 Kč včetně dvoucestného externího footswitche přepínajícího kanály a efektovou sekci. Novinku na videu demonstruje v kombinaci se svým signovaným Ibanezem skvělý kytarista Tom Quayle.

Tagy Fender Fender Champion 100XL
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY