Přejít k hlavnímu obsahu
mbx - Pá, 07.11.2014 - 09:02

Top 10 nástrojů, které škodí vaší image

Jde o to, že skoro žádný nástroj sám o sobě není vyloženě vtipný nebo "škodlivý", ale v našem Top 10 se jedná o nástroje, se kterými se rozhodně nebudete známým chlubit, že na ně hrajete. Je to nástroj, který má buď divné jméno, nebo při hře na něho vypadáte, že chcete na záchod nebo jeho zvuk je prostě vtipný. Obecně platí, že ženy chtějí hrát na elegantně vypadající a elegantně znějící nástroj a nechtějí být spojovány se zvuky, které připomínají chrchlání či prdění. Muži zase chtějí nástroj, který zdůrazní jejich mužnost, vyžaduje technickou zdatnost k jeho ovládnutí a má silný, výrazný zvuk.

1) Lesní (francouzský) roh

Tak tady probíhá nějak moc trubek, zakroucených do spirálovitých útvarů. Jeho snaha o prestižní zařazení mezi dechovými nástroji je poněkud degradována nutností strčit ruku do ozvučníku (neboli odkapávače slin) za účelem hraní různých not.

2) Fagot

Nezní už jeho název jako nadávka? Zjev nástroje také nic moc, je hodně složité ho obsluhovat, a pokud jste sličná slečna, tak jeho tlustý zvuk vám na eleganci nepřidá.

3) Tahací harmonika

Na tuhle věc bych zavedl věkový limit hráče na 70 plus, protože jak může někdo méně zkušený životem obsluhovat napůl piáno s šílenou tlačítkovou sekcí, to vše spojené měchem a vydávající mnohovrstevný iritující zvuk.

4) Bendžo

Spojte bubínek s kráječem na vajíčka a máte tento unikátní strunný nástroj, který je tak nesmírně populární mezi opravdovými romantiky s bobřím ocasem za kloboukem. Béla Fleck sice dostal Grammy a bobří ocas nenosil, ale stejně museli zvuk jeho bendža utlumovat virtuózními výkony hvězdní spoluhráči z Flecktones. Proč myslíte, že Victor Wooten hrál s Bélou pořád unisona?

5) Zobcová flétna

Tady by měla být také nastavena věková hranice a to přesně v opačném gardu než u tahací harmoniky. Zobcová flétna by měla zůstat onou plastovou hračkou pro děti, protože jako dospělý ztratíte veškerou důstojnost při pokusech o její ovládnutí. Hm a o tom, že takový Stivín hraje na dvě najednou a ještě k tomu nosem, ani nemluvě.

6) Dudy

Znáte vtip "Proč hráči na dudy při hraní chodí? Aby unikli otravnému zvuku." A ještě k tomu musí nosit kostkovanou sukni a podkolenky. Uf, to musíte hrát na nějakém multi-kulti evropském festivalu, abyste unikly potupným úšklebkům.

7) Dešťová hůl (alias rainstick)

Pokud jste Indián přivolávající déšť za doprovodu bubínků a divokého tance, ok? Ale pokud ne? Tak vám nezbývá než otáčet trubicí nahoru a dolů a čekat až se všechny zrníčka přesypou a magický zvuk deště ustane. Neuvěřitelné nároky kladené na hráče.

8) Triangl

Nástroj, který byl vždy přidělen těm nejméně nadaným jedincům při hodinách hudební výuky na základních školách. Bang, bang! A ještě si do toho bouchnu, ať úča pukne zlostí!

9) Valcha

Proč hrajete na něco, na čem vaše prababička prala prádlo? Nechcete jí ještě vzít jehlice na pletení a zapojit se do perkusí?

10) Cowbell (kravský zvon)

Základní ingredience mega pop-rockových hitů. Hele, co tomu refrénu chybí? Chtělo by to nějaký cowbell! Doporučuji shlédnout klasickou scénku s Willem Farrellem a Christopherem Walkenem – More Cowbell.

Tagy 10 nej
Artist, bassist, tutor, father --- http://marekbero.co.uk
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY