Přejít k hlavnímu obsahu
Coldplay
Coldplay
mbx - St, 05.11.2014 - 09:18

Nejnudnější kapely a hudebníci všech dob

Kytarista britských Kasabian Sergio "Serge" Pizzorno nedávno prohlásil, že současné rockové kapely jsou nudní strejdové, kteří hned poté, co slezou z pódia, přiběhnou ke svému laptopu a vyřizují objednávky a odpovídají na Facebooku fanouškům, místo toho, aby pořádně v backstagi zapařili. Podívejte se například na požadavky mnoha metalových či hard rockových kapel. Jacka Danielse a Jima Beama vystřídala voda z ledovců a ovocné mísy. Kam to proboha spějeme? A to i díky těmto nudným patronům.

1) Coldplay jsou prostě parta správňáků v čele s jejich Mirkem Dušínem alias Chrisem Martinem. Dávají 10 % z výdělků kapely na charitu, podporují Amnesty International, bojují proti chudobě, jsou pro spravedlivý trh a společně s Paulem McCartney navrhují zavést jeden den v týdnu jako bezmasý, aby se zpomalilo globální oteplování. Mám pokračovat? Více smrtelných hříchů vůči rock´n´rollu snad už nelze vyjmenovat. Králové všech klišé a předvídatelní jako menu ve veganské restauraci.

2) U2 a svatoušek Bono zadarmo oblažili svět svojí poslední deskou s příznačným názvem Songs of Innocence. Jenom už neříkají kolik milionů dolarů dostali od Apple za jejich exkluzívní vydání na iTunes. Bohužel, dobré úmysly v jejich případě už hodně smrdí pozérstvím a divadelnictvím. A ke všemu se Bono fanouškům omluvil za to, že playlisty na jejich iPhonech a iBookách byly atakovány jejich nevinným albem a bylo jim v podstatě vnuceno. Ouups... myslíte, že se Hendrix omlouval firmě Fender za to, že na pódiu podpálil jejich skvělou kytaru? Rock´n´roll je přeci o tom nebát se dostat facku, když se někomu nelíbí, co dělám.

3) Kings of Leon jsou představiteli rodinné idyly, kde si notují tři bratři a jeden bratranec Followillovi. Spořádanost vládne nejenom v kapele, ale i v jejich rodinných životech, kde je silně ovlivnil jejich aktivistický otec – kněz. Nejdivočejší historka z jejich mládí byla, když Caleb poprvé ve svých 14 letech okusil jointa a přejedl se poté kuřecími řízky.

4) Maroon 5 – Adame Levine, zpěvák a hezounek kapely s hláskem jako konipásek se totálně zabil svojí vlezlou disko skladbou Moves Like Jagger, kterou spáchali Maroon 5 společně s umělohmotnou panenkou Christinou Aguilerou.

5) Nickelback jsou sice tvůrci mega rockových mega hitů a správní chlapi z Kanady, ale jejich učesanou a krotkou verzi rockové show nezachrání ani pití panáků na pódiu, ani avizování "hustých" skladeb ve stylu: "A teď se připravte na nášup. Hned, jak mi technik vymění kytaru, tak vám tady zahrajeme i tento tvrdší kousek. Pozor, připravte se a jedééém." Brrrr, to je horší než umělý smích v některých nepovedených sitcomech.

Na jakou kapelu či hudebníka jsme v našem uzívaném listu zapomněli? Co česká scéna? Napadá vás i někdo jiný než politický chameleon Richard "Kryštof" Krajčo?

Tagy 10 nej
Artist, bassist, tutor, father --- http://marekbero.co.uk
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY