Přejít k hlavnímu obsahu
Ke každé skladbě z plánované druhé desky Tolstoys ve spolupráci s různými mladými umělci natáčejí videoklip a připravují remix | Foto: Samuel Alex
Ke každé skladbě z plánované druhé desky Tolstoys ve spolupráci s různými mladými umělci natáčejí videoklip a připravují remix | Foto: Samuel Alex
redakce -

Tolstoys jsou v novém klipu zobrazení jako 3D avataři, popisují svůj rozchod

S písničkou Chýbanie inspirovanou mystikou lidových pověr přišla v Praze usazená slovenská dvojice Ela Tolstova a Michal Smetana z kapely Tolstoys. Hudebníci v dalším singlu ze svého plánovaného druhého alba Mirror Me popisují svůj vlastní rozchod. Kontrast k jemnému singlu představuje videoklip od ateliéru GizmoLab, jenž oba hlavní protagonisty zobrazuje jako 3D avatary pod virtuální třešní.

Nový videoklip tematicky navazuje na vizuální ztvárnění předchozí písně Describe My Name. Tehdy Ela Tolstova a Michal Smetana zorganizovali bláznivou fake svatbu v Berlíně a během natáčení byli natolik autentiční, že jim lidé na ulici ke sňatku gratulovali. Nyní se pohybují v oblacích po kouzelném ostrově, který je plný třešní a rozkvetlých fialek. 

Píseň Chýbanie pravdivě a upřímně odhaluje příběh, který oba hlavní protagonisté Tolstoys zažívali na vlastní kůži, obrací se ale také k rituálům našich předků. Přestože zejména mladí lidé už žijí moderní život, prvky magického realismu ve společnosti jsou stále živé. „Ještě naše babičky připisovaly prvomájovým polibkům pod rozkvetlou třešní velkou důležitost až magické účinky. Děvče, které pusu dostane, by mělo mít dostatek lásky během celého roku. Ale co když ji nedostane?,“ ptá se Ela Tolstova. „Zamilovaná, růžová, jarní atmosféra, když všechno kvete, je v silném kontrastu se smutkem a bolestí, které z písničky vyzařují a které jsme zažívali, když jsme se s Michalem rozcházeli,“ dodává k singlu. 

Láska, navzdory pověrám, nemusí být naplněna ani tehdy, když se oba partneři v jejím zájmu snaží dělat ta správná rozhodnutí. V případě Ely Tolstové a Michala Smetany ale nakonec vše dobře dopadlo. Před dvěma lety na jaře se sice rozešli, za půl roku ale už opět byli spolu. A jako připomínku na toto období natočili právě tuto skladbu. Speciální úlohu přitom sehrály fialky, které právě rozkvetly. „S houslistkou Frederikou jsme si řekli, že si merchandising tentokrát vyrobíme sami. Nasbíraly jsme fialky, vysušili je, zalaminovaly, objednaly korálky, říční perly a navlékly náhrdelníky. Na každém bude přívěsek s vysušenou fialkou, která má symbolizovat nový singl ,“ uzavírá Tolstova. 

Skladba Chýbanie vznikla ještě před začátkem spolupráce kapely s berlínskými producenty Drewem Dealem a Zinem Mikoreyem. Je součástí druhého alba Mirror Me, které obsahuje 10 skladeb a vyjde 22. února 2022 u Slnko records. Ke každé skladbě z desky Tolstoys ve spolupráci s různými mladými umělci natáčejí videoklip a připravují remix. Tentokrát singl Tolstoys předělá slovenský elektronický producent Whithe, který tvoří převážně atmosférickou, ambientní, experimentální ale i taneční klubovou hudbu.

Doporučujeme i rozhovor s Elou Tolstovou, s podtitulem Umělci se musí víc vzdělávat, mít za sebou tým lidí.

Tagy Tolstoys Ela Tolstova Michal Smetana

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY