Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 03.01.2017 - 00:01

Tiché činely Zildjian L80 ze série Low Volume

Speciální řada tichých činelů L80 Low Volume z dílen renomovaného výrobce Zildjian umožňuje bubeníkům cvičit, vyučovat nebo hrát decentnější akce, kde by zvuk klasických činelů mohl narušovat celkový sound kapely, bez nutnosti měnit techniku hry a sílu úhozu. Původní nabídka sestávající z trojice setů s označením LV38/348/468 je nyní doplněna i samostatnými modely L80 Low Volume 10 Splash, 16 Crash, 18 Crash Ride a 20 Ride, což ocení hráči, kteří nevyužijí celou sadu nebo si chtějí vybrat jednotlivé činely podle svého vkusu a preferencí.

Při výrobě byla oproti standardním činelům použita rozdílná slitina, jež v kombinaci se speciálním děrovaným vzorem matného povrchu produkuje méně hlasitých vyšších frekvencí a hladinu akustického výkonu se podařilo snížit až o 80 procent a to při zachování výrazu i dynamiky hry.

Modelová řada L80 ze série Low Volume je vyráběna v americké továrně značky v Norwellu (stát Massachusetts) a všechny verze této edice jsou v současné době dostupné i na českém trhu. Ceny jednotlivých činelů startují na 1 850 Kč za desetipalcový splash, crash o průměru 16 palců vyjde na 2 950 Kč, za "osmnáctku" crash ride zaplatíte necelých 3 500 Kč a cena dvacetipalcového ridu se pohybuje lehce nad hranicí 4 000 Kč.

Pokud často hrajete v menších prostorách, cvičíte v nevytlumené místnosti, kde si kvůli hluku nemůžete vždy dovolit plné dynamické nasazení nebo jen chcete šetřit vaše uši a zároveň mít přirozený pocit ze hry, včetně správného ataku a odskoku paličky, tak tiché činely od Zildjianu rozhodně zařaďte mezi kandidáty k případnému vyzkoušení.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY