Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 26.07.2020 - 08:00

Testovací Breadboard Bass Leo Fendera

Společnost CLF Research umístila na portál YouTube video letitého zařízení, pomocí kterého Leo Fender testoval v minulosti své snímače. Speciální nástroj nesoucí přezdívku Breadboard Bass, odvozenou od korpusové desky připomínající kuchyňské prkénko, použil legendární konstruktér poprvé v 60. letech, a postarší kousek v podstatě nepřímo mapuje jeho kariérní cestu.

Pracovní basa byla totiž postupně osazována jak komponenty Fenderu, tak součástkami z baskytar značek Music Man a G&L, což jsou firmy, které po odchodu od Fenderu (r. 1965) Leo spoluzaložil a pod jejich patronací se podílel na vývoji řady modelů kytar, baskytar a zesilovačů, včetně etalonu Music Man StingRay, první sériově vyráběné basy disponující aktivní elektronikou. Jak zní Breadboard Bass opatřený Fenderovými single coily MFD (Magnetic Field Design) demonstruje přiložený záznam.

Tagy Leo Fender Breadboard Bass
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY