Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Téma ze ságy Hra o trůny v kytarové orchestrální verzi

Televizní stanice HBO uvádí premiéru osmé, závěrečné řady amerického fantasy seriálu Game of Thrones (Hra o trůny), lámajícího rekordy sledovanosti a ověnčeného spoustou cen. Finále výpravné ságy, inspirované romány George R. R. Martina, přimělo kytaristu a youtubera Coopera Cartera k natočení orchestrální cover verze hlavního hudebního tématu ze soundtracku této série.

Nahrávku sestávající z 16 partů psaných původně pro housle, violy, violoncella, basu, finské kantele, dulcimer a fagot, rozdělil Carter do celkem 45 stop, ve kterých místo klasických nástrojů použil el./ak. kytary a baskytaru. V záznamu pořízeném s pomocí rackového preamp/multiefektu Fractal Audio Axe-Fx III můžete slyšet především nástroje značky Ernie Ball Music Man (signatury Johna Petrucciho, model Cutlass, basa StingRay) a akustické kytary Gibson nebo Taylor.

Tagy Game of Thrones Hra o trůny

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY