Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 14.04.2019 - 12:00

Téma ze ságy Hra o trůny v kytarové orchestrální verzi

Televizní stanice HBO uvádí premiéru osmé, závěrečné řady amerického fantasy seriálu Game of Thrones (Hra o trůny), lámajícího rekordy sledovanosti a ověnčeného spoustou cen. Finále výpravné ságy, inspirované romány George R. R. Martina, přimělo kytaristu a youtubera Coopera Cartera k natočení orchestrální cover verze hlavního hudebního tématu ze soundtracku této série.

Nahrávku sestávající z 16 partů psaných původně pro housle, violy, violoncella, basu, finské kantele, dulcimer a fagot, rozdělil Carter do celkem 45 stop, ve kterých místo klasických nástrojů použil el./ak. kytary a baskytaru. V záznamu pořízeném s pomocí rackového preamp/multiefektu Fractal Audio Axe-Fx III můžete slyšet především nástroje značky Ernie Ball Music Man (signatury Johna Petrucciho, model Cutlass, basa StingRay) a akustické kytary Gibson nebo Taylor.

Tagy Game of Thrones Hra o trůny
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY