Přejít k hlavnímu obsahu
Kapela ve své tvorbě znamenitě spojuje blues, roots rock, soul i jazz. | Foto: Stuart Levine
Kapela ve své tvorbě znamenitě spojuje blues, roots rock, soul i jazz. | Foto: Stuart Levine
redakce - Čt, 20.10.2022 - 12:00

Tedeschi Trucks Band: blues rocková koncertní senzace ve Foru Karlín

Milovníci výjimečných koncertních zážitků budou mít už 27. října hody. Vůbec poprvé k nám přijede kapela Tedeschi Trucks Band, kterou předchází pověst jedné z nejlepších živých hudebních formací. Dvanáctičlenná sestava v čele s manželskou dvojicí, zpěvačkou a kytaristkou Susan Tedeschi a virtuózním slide kytaristou Derekem Trucksem, v níž nechybí dechová sekce nebo dva bubeníci, vyniká na koncertech obrovskou energií a muzikantským mistrovstvím.

Kapela ve své hudbě spojuje blues, roots rock, soul i jazz, za svůj debut Revelator získali v roce 2012 Grammy v kategorii nejlepší bluesové album a několikrát se jako kapela roku stali držiteli prestižních Blues Music Awards. Do Prahy přijíždí zároveň po vydání svého nejambicioznějšího studiového projektu – čtyřdílného alba I Am The Moon s doprovodnými filmy.

Hudebníci slibují téměř tříhodinové vystoupení s jednou přestávkou. Koncert na sezení, který má trvat téměř tři hodiny s jednou přestávkou, proběhne v pražském Foru Karlín. „Půjde o největší koncertní bluesovou událost sezony a splnění snů mnoha fanoušků této hudby. Tedeschi Trucks Band jsou nejčastějším jménem, které si návštěvníci našich akcí přejí. Snažili jsme se o ně několik let, je to obrovský úspěch,” lákají Petr Pošvic a Radim Svatoň z pořádající agentury Liver Music.

„Jejich vystoupení představují dvě hodiny čisté radosti, kdy s nimi navážete velmi těsné citové spojení,” uvádí zahraniční recenze reakci jednoho z návštěvníků koncertu Tedeschi Trucks Band. A recenze dodává: „Jejich živá hudba má sílu nákladního vlaku. Skvěle zní zpěv Susan Tedeschi a Mike Mattisona. Téměř hypnotická kytarová sóla Dereka Truckse vystřelila řadu návštěvníků na jinou planetu. Každý z muzikantů postupně předvedl neobyčejné mistrovství, ať už na bubny, klávesy, baskytaru, zpěv nebo samozřejmě na slide kytaru.”

Tedeschi Trucks Band vznikli v roce 2010 jako společný projekt manželů Dereka Truckse a Susan Tedeschi, které web NPR charakterizuje jako „dva z nejlepších roots rockových hudebníků své generace”. Od založení objeli celý svět a všude jsou jejich živá vystoupení netrpělivě očekávána – od vyprodaných koncertů ve Spojených státech, přes Evropu a Japonsko až po letní turné Wheels of Soul, které je jejich koncertní vlajkovou lodí.

Tedeschi Trucks Band tvoří Susan Tedeschi (kytara, zpěv), Derek Trucks (kytara), Gabe Dixon (klávesy, zpěv), Brandon Boone (baskytara), Tyler „Falcon“ Greenwell (bubny), Isaac Eady (bubny), Mike Mattison (zpěv), Mark Rivers (zpěv), Alecia Chakour (zpěv), Kebbi Williams (saxofon), Ephraim Owens (trubka) a Elizabeth Lea (trombon).

Máte-li prostor, tohle si nenechejte ujít! Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketmaster. Koncert pořádá v rámci série Bluefest agentura Liver Music.

Tagy Tedeschi Trucks Band

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY