Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 27.11.2014 - 00:01

TCE Triple Delay: tři dozvuky současně

Od osmdesátých let, kdy dánský TC Electronic přišel na trh s dnes už legendárním rackovým procesorem TCE 2290 se jméno značky stalo téměř synonymem pro kvalitní a transparentní delay. Zatím poslední novinkou renomované firmy je sofistikovaný TCE Flashback Triple Delay s možností použít až tři delaye současně.

TCE Triple Delay nabízí výběr z celkem 16-ti typů dozvuku včetně čtveřice presetů pro uložení nastavení z knihovny TonePrint. Ovládání je velmi intuitivní a slouží k němu známé potenciometry Time, Repeats, Mix a Subdiv, kterým nastavujeme rytmické dělení dozvuku (11 variant).

Kromě toho je na hlavním panelu třípolohový přepínač, kterým volíme přístup k jednomu ze tří aktivovaných presetů a miniswitch pro paralelní nebo sériové zapojení jednotlivých delayů. Ty se přepínají třemi masivními footswitchi, čtvrtý spínač je určený pro funkci Tap.

Čelní strana efektu je vyhrazena pro dvojici vstupů a výstupů (tzv. true stereo), vstup externího expression pedálu, konektor 9V napájení, mini USB a DIN zástrčky pro MIDI In a Thru, takže efekt může být v případě potřeby ovládán přes MIDI kontroler spolu s ostatními multiefekty. Delay nabízí zapojení v true bypass režimu nebo v modu s bufferovaným výstupem signálu a nechybí Kill-dry pro použití v paralelní ef. smyčce.

TC Electronic Flashback Triple Delay je špičkový dozvukový multiefekt, který umožňuje kombinovat super čistý delay s vintage modely páskových a elektronkových ech, ping pong delayem, reverzním dozvukem a mnoha dalšími. Robustní konstrukce, jednoduché ovládání a bohatá konektivita včetně MIDI dělají z tohoto efektu výborného pomocníka pro živé i studiové hraní.


Typy Delaye:

Tape - páskové echo
Tube - elektronkové páskové echo
Space - ala vintage Roland Space Echo
Analog - dozvuk s obvodem BBD
Analog/Mod - dozvuk s obvodem BBD s modulací
Reverse - reverzní delay
Dynamic - replika Dynamic Delaye TCE
2290 - ala procesor TCE 2290
2290/Mod - procesor 2290 s modulací
Slap - krátký delay
LoFi - vintage delay s ořezanými výškami
Ping Pong - ve stereu přebíhá z L kanálu do P
TonePrint1 - pro presety z knihovny TP
TonePrint2 - pro presety z knihovny TP
TonePrint3 - pro presety z knihovny TP
TonePrint4 - pro presety z knihovny TP

Rytmická dělení delaye:

Tečkované čtvrtiny
Čtvrtiny
Čtvrťové trioly
Tečkované osminy
Osminy
Osminové trioly
Šestnáctiny
Čtvrtiny + šestnáctiny - Dual Delay
Čtvrtiny + tečkované osminy - Dual Delay
Tečkované osminy + osminy - Dual Delay
Tečkované osminy + šestnáctiny - Dual Delay

Tagy TC Electronic
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY