Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

TCE June-60: takhle zní chorus z letitého synthu Roland Juno-60

Dánský TC Electronic před časem představil retro model analogového chorusu June-60, který v pedálové formě reinkarnuje jednotku kultovního syntezátoru Roland Juno-60, který značka uvedla na trh v roce 1982. Synth se stal v osmdesátých letech jedním z nejoblíbenějších nástrojů své kategorie a většina majitelů starého Juna-60 si organického zvuku tohoto chorusu dodnes velmi cení.

Efekt, využívající obvod osazený BBD (Bucket Brigade Delay) čipy, je netradiční už svým vzhledem, který díky dřevěným bočnicím ocelového šasi připomíná už nevyráběnou edici Moogerfooger. Ovládání sestává pouze z dvojice tlačítek s pevně nastavenými kombinovatelnými mody I/II, přepínače mono/stereo a footswitche zapojeného v režimu true bypass. Jak zní modulace ve spojení s kytarou nebo klávesami si můžete poslechnout na přiložených záznamech.

Tagy TC Electronic TC Electronic June-60 Roland Juno-60

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY