Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

TCE Helix a Viscous Vibe: nová modulační dvojka od TC Electronic

Dánský TC Electronic představil na výstavě v Anaheimu dvojici modulačních efektů Helix Phaser a Viscous Vibe, které jsou nejnovějšími přírůstky do populární modelové řady krabiček Tone Print.

TCE Helix Phaser nabízí širokou škálu zvuků počínaje klasickým vintage phaserem známým z raných nahrávek Davida Gilmoura, přes mohutnější sound Eddiho Van Halena až po moderněji znějící varianty ala Radiohead nebo Smashing Pumpkins.

Krabička staví na plně analogovém obvodu, k ovládání slouží známé potenciometry Speed, Depth, Feedback a Mix plus miniswitch pro volbu mezi syrovějším vintage soundem, funkcí Tone Print a kulatějším rejstříkem se sametovými výškami. Efekt je schopen pracovat v tzv. true stereu (2xIn, 2xOut) a samozřejmostí je zapojení v režimu true bypass.

TCE Viscous Vibe je podle slov výrobce reinkarnací a zvukově identickou kopií slavného (a dnes velmi drahého) Shin-Ei Uni-Vibu, jenž měli ve svém arzenálu např. Jimi Hendrix, Robin Trower nebo Pink Floyd. Originály z konce šedesátých let jsou v současnosti raritními kousky - na inzertních portálech jsou funkční exempláře nabízeny za částky přesahující 2 000 dolarů.

TCE Viscous Vibe je osazen velkým potenciometrem Speed a dvojicí menších ovladačů Intensity a Volume. Malým přepínačem volíme mezi chorusem, vibratem a funkcí Tone Print. Kromě true bypassu nabízí krabička také bufferovaný bypass a přepínatelnou funkci Kill-Dry. Viscous Vibe disponuje, stejně jako Helix Phaser, dvojicí vstupů a výstupů. Oba efekty jsou napájeny baterií nebo 9V adapterem.

TCE Helix Phaser a Viscous Vibe si svou světovou premiéru odbyly o posledním lednovém víkendu, ale oba zástupci edice Tone Print by se podle informací na webu výrobce měly na pultech obchodů objevit až za několik měsíců. Předpokládaná cena se má pohybovat okolo 130 Euro.

Tagy TC Electronic

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY