Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

TCE BodyRez: enhancer pro akustickou kytaru

Dánský výrobce efektů a procesorů TC Electronic představil jednoduchý, ale velmi účinný a přirozeně znějící efekt BodyRez Acoustic Pickup Enhancer, určený především pro akustické kytary osazené piezo snímači v kobylce, ale samozřejmě i pro akustiky s jiným interním systémem snímání.

I když je přenos zvuku akustické kytary pomocí piezo snímačů poměrně elegantním řešením, má i tato technologie své limity. Většina těchto systémů je sice využitelná pro zvukově nenáročnější vystoupení, ale už při běžném domácím nahrávání asi zjistíte, že sound takto sejmutého nástroje není dostatečně dynamicky, projekčně ani frekvenčně vykreslen.

Zvukovému témbru kytary, tak jak ho znáte "na sucho", může po jeho elektrifikaci chybět potřebná hloubka, barevnost a plastičnost a nástroj se také hůře prosazuje v kapele, kde jeho pozměněný charakter často zaniká na úkor jiných nástrojů.

TCE BodyRez Acoustic Pickup Enhancer se snaží tyto nedostatky vyrovnávat a navracet kytaře asertivně průbojný a muzikální, barevný sound s konkrétními basy, plnými středy a čitelným vyšším frekvenčním pásmem.

Do krabičky mini formátu implementovali technici TCE obvod, jenž má své základy v mnohem dražších a rozměrnějších studiových enhancerech, nehledě na mnohem složitější ovládání. V případě TCE BodyRez už nastavení snad ani nemůže být jednodušší - efekt má pouze jeden potenciometr Body, který v minimálních hodnotách zařazuje do zvuku jemnou kompresi a postupným otáčením se dostáváme až k výrazné úpravě signálu a mohutnému soundu.

Kromě toho má pedál věstavěnou ochranu proti zpětné vazbě a nejen zvukaře určitě potěší chytrý nápad v podobě duálního nášlapného footswitche - pokud chcete vyndat kabel z kytary, stačí podržet sešlápnutý spínač, ten zamutuje výstup z efektu a do zesilovače nebo PA systému neprochází žádné rázy ani brum.

Pokud nejste příliš spokojeni se snímaným zvukem svojí akustiky, tak vyzkoušejte TCE BodyRez Acoustic Pickup Enhancer, možná, že by vám tato malá a nenápadná krabička mohla pomoci v nalezení kýženého soundu. Efekt by se měl na pultech obchodů objevit koncem září za cenu pod hranicí 100 Euro.

Tagy TC Electronic

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY