Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

TC Electronic Bucket Brigade Analog Delay

V označení nového dozvukového pedálu z dílen dánského výrobce TC Electronic je vlastně řečeno to nejdůležitější – model Bucket Brigade Analog Delay využívá čipy BBD (bucket brigade device), které už hezkou řádku let u muzikantů bodují velmi přirozeným zvukem a širokou dynamickou odezvou. Firma se tentokrát vyhnula digitálním obvodům, vše je řešeno analogově, což má samozřejmě dopad na výsledný neztenčený tón s hřejivým charakterem a kulatějšími špičkami. Dalším, pro mnoho hudebníků nezanedbatelným bonusem, je z pohledu značky velmi vstřícná cenovka.

Vývojáři TCE osadili delay čtveřicí potenciometrů: Volume – úroveň efektovaného signálu přidávaného k průchozímu zvuku, Delay – délka prodlevy, Feedback – počet opakování, a také parametrem Depth – hloubka / výraznost efektu, navázaným na modulační okruh. Ten poskytuje pulsaci na bázi chorusu a je aktivován malým páčkovým přepínačem Mod.

Kromě toho najdeme uvnitř šasi jasně označený trimr, jímž lze nastavit rychlost modulační vlny. Vzhledem k analogové konstrukci je delay při vyšších hodnotách funkce Feedback schopen přejít do tzv. samooscilačního modu. Maximální délka fráze činí 600 ms a konektory jsou z důvodu ušetření drahocenného místa v pedalboardu zasazeny do zadní strany šasi.

Krabičku s proudovým odběrem cca 40 mA napájí standardní 9 V DC adapter (baterie není podporována) a footswitch je zapojen v režimu true bypass. TC Electronic Bucket Brigade Analog Delay o rozměrech 95 x 57 x 56 mm a hmotnosti 300 g by měl být na evropském trhu dostupný za příjemnou cenu pohybující se okolo 70 eur.

Tagy TC Electronic TC Electronic Bucket Brigade Analog Delay

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY