Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 23.05.2014 - 00:01

Taurus Stomp-Head 2.HG: 60 wattů v pedalboardu

Firma Taurus Amplification, sídlící v polských Sopotech, se v posledních letech úspěšně etablovala na evropském i americkém trhu, což je dalším důkazem toho, že kvalitní muzikantské náčiní nevzniká jen na západ od našich hranic. Hlavním artiklem společnosti s více než třicetiletou tradicí jsou kytarové a basové efekty, zesilovače a kabinety. Z kytarových zesilovačů se asi největší oblibě těší série Taurus Stomp-Head s miniaparáty High Gain a Classic (celkem 5 typů) - touto řadou vychází firma vstříc všem mobilním kytaristům, kteří potřebují lehce přenosný zesilovač.

Zatím poslední novinkou z dílny majitele Taurusu Adama Kozakiewicze je v kategorii aparátů kompaktní, hybridní high gain zesilovač Taurus Stomp-Head 2.HG o výkonu 60 W s váhou pouhých 1.8 kg. Koncová sekce využívá patentované technologie MTD (Master Tube Design) se zařazenou předzesilovací elektronkou 12AX7. Díky rozměrům 80 x 290 x 190 mm se Stomp-Head 2.HG při troše štěstí vejde do velké kapsy kytarového gigbagu. Aparát je designově koncipován jako podlahový efekt, takže jej můžete také začlenit do pedalboardu.

Taurus Stomp-Head 2.HG disponuje dvěma kanály s třemi základními zvuky (Clean/Crunch a Lead) a každý kanál má vlastní třípásmové korekce. Míru nabuzení můžeme u čistého kanálu nastavit poměrem potenciometrů Volume a Crunch, zkreslený kanál je klasicky osazen ovladači Drive a Volume. K přepínání zvuků slouží masivní footswitch, další přepínač aktivuje funkci Mute.

Na čelním panelu nalezneme spínač On/Off, přepínač mezi 120 a 230V, vstup pro síťovou šňůru, uprostřed je umístěn malý větrák, chladící koncový stupeň, výstup pro repro se automaticky přizpůsobí impedanci (4/8/16 ohm), nechybí sériová efektová smyčka, vstup s přepínačem citlivosti (gain boost +6dB), přepínač Presence a výbavu doplňuje tlačítko volby výkonu 25 nebo 60W (nastavení je indikováno ledkami na hlavním panelu). Na levém boku minizesilovače jsou umístěny výstupy pro Line Out se speaker simulatorem kabinetu (4x12, Celestion Vintage 30) a pro externí footswitch v případě, že aparát nemáme před sebou v pedalboardu, ale např. v racku nebo na boxu.

Modely z řady Taurus Stomp-Head mohou být dobrými a poměrně všestrannými pomocníky pro řadu kytaristů, kteří hrají ve více kapelách a na zkoušky, jamy nebo na různé klubové akce nemají vždy k dispozici odpovídající dopravu. Pokud je na místě třeba erární box, stačí dát Taurus do kytarového futrálu a vyrazit.

Tagy Taurus Stomp-Head 2.HG pedalboard
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY