Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 22.12.2017 - 00:01

Pedálový zesilovač Taurus Stomp-Head 3

Polská společnost Taurus Amplification přichází s nejnovějším modelem pedálových zesilovačů Stomp-Head využívajících hybridní technologii MTD (Master Tube Design) kombinující elektronkové a tranzistorové obvody. Dvoukanálový, plně analogový Taurus Stomp-Head 3 s výkonem 60 W je nejmenším zástupcem této edice a bude nabízen ve verzích Classic a High Gain.

Čistý i zkreslený kanál předzesilovače disponuje samostatným gainem, hlasitostí, čtyřpásmovými korekcemi plus tlačítky Range měnící charakter středových frekvenčních pásem. Rozšíření zvukových možností nabízí integrovaný booster s vlastním ovladačem levelu, jenž je stejně jako oba kanály a funkce Mute přepínatelný kovovým footswitchem.

Koncová sekce o maximálním výkonu 60 W je kromě tranzistorů vybavena i preampovou elektronkou 12AX7 a umožňuje fungovat v režimech Stage (60 nebo 25 W) a Studio snižující výkon na 15 nebo 7 W. Praktickou vychytávkou je inteligentní výstupní obvod, jenž automaticky detekuje impedanci připojeného kabinetu a volí mezi hodnotami 4/8/16 Ohm.

Na přední straně je kromě spínače On/Off, malého větráčku a konektoru síťové šňůry umístěn nástrojový vstup se switchem pro skokové nastavení citlivosti vstupního gainu (+6dB), send / return sériové efektové smyčky a spínač Normal/Mix, kdy v poloze Mix jsou oba kanály zapojeny paralelně.

Levý bok šasi je navíc vyhrazen pro jackové konektory sluchátek, Aux-In, externího přepínače a Line-Outu, který je v případě použití klasického kabelu možné využívat se zapnutou simulací boxu a se stereo kabelem míří z výstupu současně dvě paralelní větve standardního linkového modu a emulace.

Pedálový zesilovač Taurus Stomp-Head 3 ve verzích Classic a High Gain nabízí díky sendu a returnu také možnost jeho využití pouze jako preampu nebo naopak jen koncové jednotky a kompaktní rozměry 90 x 270 x 205 mm společně s nízkou hmotností 2.2 kg ocení kytaristé, kteří od svého gearu vyžadují maximální mobilitu. Předpokládaná cena novinky by se měla pohybovat lehce nad hranicí 500 eur.

Tagy Taurus Stomp-Head 2.HG Taurus Stomp-Head 3 Taurus

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY