Přejít k hlavnímu obsahu
Taimane, zdroj: Jazz Dock
Taimane, zdroj: Jazz Dock
redakce - Čt, 25.04.2019 - 16:00

Taimane uhrane hrou na ukulele, zformátovala Bacha i Led Zeppelin

Narodila se na Havaji, kde je ukulele národním nástrojem. Hraje na něj od svých pěti let, ve třinácti vydala první desku a dnes je považovaná za jednu z nejlepších hráček na světě. Taimane Gardner posouvá hranice možností hry na tento nástroj a pod jejíma rukama ožívají v aranžích pro ukulele i skladby od J. S. Bacha nebo Led Zeppelin. V rámci koncertní série Femme Fatale zahraje 23. května v pražském Jazz Docku.

Před třemi lety byla Taimane nominována na hudební cenu Na Hoku Hanohano Awards za nejlepší album pro ukulele a Guitar World Magazine ji zařadil mezi deset nejlepších hráčů na ukulele na světě. Doma na Havaji se proslavila už jako náctiletá. Když v roce 2005 vydala svoji debutovou desku Loco Princess, kromě Havaje už v té době koncertovala i po Japonsku nebo Hong Kongu. Nejen tam sklízela úspěchy i s dalšími nahrávkami (Life – The Art & Beauty of Being Human nebo Ukulele Dance), které obsahují její vlastní skladby, tradiční písně z její domoviny i několik coververzí.

V repertoáru Taimane se potkává Bachova Toccatta, Stairway To Heaven a titulní píseň z Mission Impossible. České fanoušky uhranula předloni na ukulele festivalu v Uněticích, do Jazz Docku zveme všemi deseti.

Tagy ukulele Taimane Jazz Dock
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY