Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 16.05.2019 - 00:01

Syntezátory Korg Minilogue XD Module a Volca Nubass

Japonský Korg zařadil do svého produktového katalogu dvojici novinek, tvořenou polyfonním analogovým syntezátorem Minilogue XD Module, který je desktopovou modulární verzí nedávno uvedeného modelu Minilogue XD a nabídku firmy rozšiřuje také netradiční elektronkový basový synth Volca Nubass.

Modulární Minilogue XD disponuje jak funkcemi ze stejnojmenného synthu s analogovou signálovou cestou, tak i některými vlastnostmi verzí Monologue (sekvencer a mikrotuning) nebo Prologue s digitálním multi-enginem a efektovou sekcí. Novinka je navíc schopna pracovat v tzv. poly-chain režimu, kdy po připojení k druhému Minilogue XD (modul nebo klávesová varianta) řetězec poskytuje osmihlasou polyfonii.

Kromě zmíněného enginu s dvojicí VCO a třemi typy generátorů (šumový, VPM, open-source) využívá modul jednotky VCF, 2xEG, 1xVCA a 1xLFO, připraveno je 16 uživatelských OSC slotů, DSP jednotka s modulacemi, delayi, reverby, součástí výbavy je polyfonní sekvencer (16 kroků) atd. Na čelní straně obložené dřevem jsou umístěny stereo výstupy, zdířky pro sluchátka a damper pedál, minijackové konektory Sync In/Out plus CV 1/2, MIDI In/Out a USB port.

Volca Nubass je osazen dvěma speciálními elektronkami NuTube, implementovanými do oscilátoru, sub-oscilátoru a zkreslovacích obvodů. Malé lampy s patentovanou technologií dodávají tónu hřejivý charakter, jemnou kompresi a přirozeně znějící zkreslení, které lze využít i jako klasický analogový overdrive s přiřazenou tónovou clonou.

Samozřejmostí je tradiční Volca sekvencer s 16 kroky (režimy transpose, accent, slide, random), tranzistorový žebříkový low-pass filtr, práci usnadňuje vestavěný reproduktor a napájení obstarává 9V adapter nebo baterie (6xAA). Konektivita sestává z minijackových zdířek Sync In/Out, sluchátkového stereo výstupu a DIN konektoru MIDI In.

Součástí balení obou novinek je softwarový paket obsahující DAW aplikaci Propellerhead Reason Lite, firemní Gadget 2 Le (Mac), synthy UVI Digital Synsations a AAS Ultra Analog, modul AAS Strum Session se zvuky akustických kytar, el. piana AAS Lounge Lizard Session, masteringový iZOTOPE Ozone Elements atd. Korg Minilogue XD Module by se měl v celosvětové distribuci objevit v průběhu července za cenu cca 550 dolarů, basový synth Volca Nubass dorazí na trh zřejmě v srpnu s cenovkou pod hranicí 200 dolarů.

Tagy korg Korg Minilogue XD Module Korg Volca Nubass
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY