Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Superstraty Yamaha Pacifica 612VIIX a 612VIIFMX

Dvojice superstratů Pacifica 612VIIX a 612VIIFMX posílila nabídku populární řady 612, kterou divize Yamaha Guitars prezentuje jako „butikovou sérii za dostupnou cenu“. Oba nástroje disponují kvalitními snímači Seymour Duncan v konfiguraci HSS, špičkovým hardwarem z produkce firem Wilkinson či Grove. Provedení FMX se od verzí X odlišuje pouze topem z javorové dýhy s plamínkovou kresbou a transparentním lakem.

K olšové základně korpusu je přišroubován krk z jednoho kusu javoru opatřeného kulatějším profilem (tloušťka na 1. pr. 20.9 mm, na 12. pr. 22.9 mm), palisandrový hmatník s radiusem 350 mm nese 22 středně silných pražců medium jumbo a ořech ze směsi Graph Tech Tusq široký 41 mm. Šachtu šroubu výztuhy krku chrání malá krytka zajištěná jedním vrutem a menzura činí standardních 25.5 palců (648 mm).

Kytary využívají kobylkový humbucker Seymour Dunacan TB-14, uložený v plechovém krytu a doplněný středním, reverzně zapojeným singlem SD SSL-1 RwRp a krkovým jednocívkým snímačem stejného typu. Ovládání sestává z pětipolohového nožového switche, společné hlasitosti a tónové clony se zabudovaným push/pull rozepínáním cívek humbuckeru.

Struny jsou usazeny ve vibratu Wilkinson VS50 6 s roztečemi 10.5 mm, šesti kotvícími šrouby a bezzávitovou zasouvací hřídelí, ladění zajišťují spolehlivé uzamykatelné strojky Grover LT, kombinované se srážeči strun EH a GD. Veškeré kovové komponenty mají niklovaný povrch a nástroje jsou seřízeny na struny D'Addario EXL120 / 9-42.

Yamaha Pacifica 612VIIFMX s javorovým topem je dodávána v transparentním odstínu Fired Red, zatímco u modelů 612VIIX lze vybírat z úprav Matte Silk Blue, Teal Green Metallic nebo Yellow Natural Satin. Cena nástrojů, jejichž vývoj obstaral kalifornský Custom Shop, se na americkém trhu pohybuje shodně okolo hranice 1050 dolarů.

Tagy Yamaha Yamaha Pacifica 612VIIX Yamaha Pacifica 612VIIFMX

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY